На Житомирщині майже 17 відсотків штатних працівників працюють в режимі неповної зайнятості

05.04 19:22    
Неповна зайнятість залишається однією з проблем регіонального ринку праці. Фахівці констатують – у порівнянні з 2009 роком людей, які офіційно працюють неповний робочий день, стало менше, проте і останні цифри не викликають особливого оптимізму:

«Якщо брати статистичні показники, то у 2010 році в таких режимах у нас працювали більше 42 тисяч осіб, або майже 17 відсотків середньооблікової кількості штатних працівників. В тому числі, в режимі скороченого робочого дня працювали 32 тисячі працівників і у відпустках без збереження заробітної плати знаходились 10 тисяч осіб» – констатує заступник начальника Головного управління праці і соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм.

І якщо неповна зайнятість, наприклад, в будівельній галузі, на сьогодні цілком зрозуміла, то подібна ситуація в торгівлі або готельно-ресторанному бізнесі викликає запитання. В такий спосіб роботодавці звично мінімізують внески до соціальних фондів. Вивести з тіні справжні зарплати і, відповідно, легалізувати зайнятість – спільне завдання всіх органів влади.

Нагадаємо, урядом підготовлено кілька законопроектів, спрямованих на легалізацію заробітної плати та робочих місць, і віце-прем’єр Сергій Тігіпко висловив побажання вже на цій парламентській сесії прийняти відповідні зміни до трудового законодавства.


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Житомирська хвиля
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:55
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з пр ...
Вчора 18:54
Правова основа безпеки: відбулись навчально-методичні з ...
Вчора 18:53
Крек, гашиш, канабіс – прикордонники Ізмаїльського заго ...
Вчора 18:53
На Закарпатті викрили перевертня у погонах
Вчора 18:53
Соціальна місія прикордонників: турбота про родини тих, ...
Вчора 19:00
Щорічний фінансовий тиждень International Monetary Fund ...
Вчора 18:58
Надійне партнерство України та США відіграє важливу рол ...
Вчора 18:56
МОЗ: е-Направлення та медвисновки створюються лікуючим ...
Вчора 18:54
Денис Шмигаль обговорив посилення співробітництва з Мін ...
Вчора 18:52
Мінцифри: Резиденти Дія.Сіty заплатили ₴53+ млрд ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення