Напередодні дня народження служби зайнятості доцільно окреслити, якими подіями та новаціями позначився черговий рік в її історії.
Наш підсумок діяльності за 11 місяців 2019 року – це забезпечення роботою майже 32800 жителів області. Близько 4200 безробітних з допомогою служби зайнятості пройшли перенавчання або підвищили кваліфікацію для отримання роботи, майже 2700 жителів області були зайняті на тимчасових роботах, а 31 підопічний служби розпочав власний бізнес завдяки отриманій виплаті допомоги з безробіття одноразово.
Нововведення року - впровадження інституту кар’єрного радника. Нових клієнтів в усіх центрах і філіях тепер зустрічають реєстратори, які здійснюють для них пошук роботи. Якщо ж місце праці не було підібране, комплексний індивідуальний супровід безробітного до працевлаштування здійснює кар’єрний радник. Він разом з клієнтом складає індивідуальний план пошуку роботи, за виконання якого відповідальність – обопільна. Такі важливі зміни в алгоритмі нашої роботи допомогли зробити процес працевлаштування більш оперативним: майже дві третини відвідувачів знаходять підходящу роботу впродовж першого тижня після звернення. А чисельність безробітних, котрі тривалий час не можуть влаштуватись, скорочується.
Цьогоріч відбулась, мабуть, найбільш очікувана для Житомира подія: міський центр зайнятості нарешті розпочав прийом відвідувачів у новому приміщенні, яке будувалось понад 10 років. Відтепер незайняті жителі області, учні та студенти мають не лише зручні умови обслуговування, а й широкі можливості для пошуку роботи з використанням сучасних технологій. Нова простора будівля – це також чудова площадка для проведення масових заходів. У центрі вже відбулись загальноміський ярмарок професій «День кар’єри-2019», кілька масштабних ярмарків вакансій, круглі столи з партнерськими організаціями, урочистості до міжнародного дня людей з інвалідністю.
З січня 2020 року в службі зайнятості запрацюють консультанти роботодавців, основне завдання яких – найширше залучення до продуктивного партнерства. Окрема увага приділятиметься обслуговуванню великих підприємств, а наші фахівці мають спеціалізуватися на особливостях галузей економіки, в яких вони функціонують. Упродовж листопада-грудня всі майбутні консультанти роботодавців вже пройшли тренінги, під час яких відпрацювали навички ефективної комунікації, проведення результативних перемовин, шляхи і методи просування наших послуг.
А в березні наступного року у державній службі зайнятості України з’являться окремі фахівці, які займатимуться індивідуальним комплексним обслуговуванням особливих категорій населення або груп підвищеної вразливості та високого ризику. Передусім – це учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, безробітні «зі стажем», без професії та досвіду роботи та ін. Відрадно, що апробувати методи поглибленого індивідуального обслуговування доручено колективу житомирської служби зайнятості. Пілотними в області визначені Бердичівський і Новоград-Волинський міські центри зайнятості та Малинська міська і Черняхівська районні філії обласного центру зайнятості.
Як бачите, служба зайнятості стрімко розвивається й вдосконалює свої методи роботи, реагуючи на потреби ринку праці та запити клієнтів. Ми прагнемо стати надійним партнером для кожного роботодавця та жителя області, нам є що їм запропонувати. І те, що вже прийняте рішення про підпорядкування служби зайнятості Міністерству економіки, торгівлі та сільського господарства – лише підтверджує її значимість в економічному зростанні країни.
Публікація в обласній газеті «Житомирщина» від 20.12.2019