|
На Житомирщині Сергій Пашинський та Валентина Семенюк-Самсоненко прийняли участь у конференції. ФОТО
23.04 10:39
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в прес-службі обласної ради, напередодні трагічної дати – 24-ої річниці Чорнобильської катастрофи – 22 квітня відбулась конференція на тему: «Життю та здоров’ю дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС – турботу держави». Захід проходив на Коростенщині, а саме у селі Поліському. Організаторами конференції виступили Житомирська обласна рада, Коростенська РДА, Коростенська районна рада, Регіональний центр соціально-психологічної реабілітації населення, постраждалого від аварії на ЧАЕС. На розгляд учасників конференції було винесено 2 питання порядку денного:1. Сучасний стан та актуальні завдання діагностики, лікування, оздоровлення, харчування дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС; 2. Забезпечення виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо надання пільг та компенсації потерпілим дітям. Доповідачами з даних питань виступили Сергій Вигівський, директор центру соціально-психологічної реабілітації населення, постраждалого від аварії на ЧАЕС, головні лікарі Коростенської міської лікарні та Народицької центральної районної поліклініки, Віталій Корзун, професор інституту гігієни харчування, Лілія Ситнік, начальник управління праці та соціального захисту Коростенського району, керівник Чорнобильської програми «Відродження та розвитку» (ПР ООН) Павло Замостян та ін. В конференції взяли участь голова обласної ради Віталій Француз, народний депутат України Сергій Пашинський, голова Союзу жінок України «За майбутнє дітей» Валентина Семенюк-Самсоненко, депутати обласної ради Катерина Скляревська, Сергій Бутенко, Сергій Васьківський. «Нині діючий чорнобильський закон, яка б політична сила не приходила до влади, якби не мінялись уряди, виконати неможливо. Адже писався він ще за часів СРСР, а сьогодні Україна з ним лишилась сам на сам,» - сказав у своєму виступі голова облради Віталій Француз. Також Віталій Йосипович підняв тему перегляду поділу територій на зони, для розблокування цих територій, для їх відродження. За підсумками роботи конференції було прийнято звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Текст звернення: Звернення учасників обласної конференції "Життю та здоров'ю дітей – турботу держави" щодо соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Ми, учасники конференції, вкрай стурбовані станом здоров'я та соціального захисту дітей північних районів Житомирської області, які найбільш постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. За останні роки відчувається гостра незбалансованість фактичних видатків із державного бюджету з реальною потребою коштів, визначених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Існує проблема приведення розмірів щомісячних компенсаційних виплат на потерпілу дитину, у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, за шкоду, заподіяну здоров'ю, щорічна допомога на оздоровлення та інших до розмірів, кратних мінімальній заробітній платі. На даному етапі безперечним наслідком аварії на ЧАЕС є погіршення стану здоров'я дітей, свідченням чому є збільшення випадків раку щитовидної залози, вузлового зобу, гемобластози, злоякісних новоутворень, хронічних захворювань дитячого населення, значний ріст кількості вроджених аномалій.
За даними диспансеризації останніх років кількість здорових серед постраждалих дітей становить 6,5 відсотків, підлітків – 2,5. Тому важливим є раннє виявлення захворювань, динамічне повноцінне спостереження диспансерних хворих.
Проте окреме діагностичне лікувальне обладнання використало свій ресурс, в першу чергу це стосується рентген-діагностичної апаратури, що встановлена в лікарнях забруднених районів ще у 60-х роках минулого століття. Водночас кількість дітей, оздоровлених в санаторіях за останні роки, значно зменшилось, оскільки на 50 відсотків у порівнянні з 2007 роком зменшено кількість путівок на санаторно-курортне лікування для матерів з дітьми до 10 років, значно зменшено кількість путівок для дітей шкільного віку.
Викликає занепокоєння організація безплатного харчування школярів у навчальних закладах, розташованих на радіоактивно забруднених територіях, оскільки спостерігається тенденція, коли повноцінне гаряче харчування в окремих районах підміняється бутербродами, не здійснюється вітамінізація страв. Як це не прикро, але ми змушені констатувати, що в складних умовах сьогодення (відсутність роботи та інших джерел прибутку сім'ї) "чорнобильські" виплати в окремих родинах залишаються єдиним джерелом доходів і практично охоплюють широке коло проблем постраждалого громадянина. Тому при організації харчування необхідно аби у пріоритеті залишались перш за все інтереси потерпілих дітей, які у багатьох сім'ях не отримують повноцінного, збалансованого харчування.
Враховуючи вищесказане, з метою ліквідації негативних наслідків радіоактивного забруднення, яке призводить до погіршення здоров'я дітей, просимо: 1. Забезпечити заклади первинної медико-санітарної допомоги сучасним медичним обладнанням. 2. Забезпечити 100 відсотків кількості дітей шкільного віку, які перебувають на диспансерному обліку, санаторно-курортним лікуванням на базі санаторно-курортних здравниць України. 3. При проведенні тендеру на закупівлю послуг по організації безплатного харчування потерпілих дітей від аварії на ЧАЕС надавати перевагу місцевим виробникам та критерієм оцінки визначити дотримання норм харчування, затверджених постаново. Кабінету Міністрів України від 21.05.92 № 258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". 4. Сприяти розробці та широкому впровадженню вироблення для населення харчових продуктів, збагачених йодом та таблетованих водомістких комплексів. 5. Привести у відповідність до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" нормативно-правові акти, які були прийняті після введення зазначеного Закону.Звернення прийнято на конференції "Життю та здоров'ю дітей – турботу держави" 22 квітня 2010 року.
RuporZT
|
|
|