Житомирські атракціони перевіряє інспекція Держгірпромнагляду
06.05 13:43
Із 49 обстежених атракціонів вісім заборонено до експлуатації, три підлягають демонтажу через незадовільний технічний стан. Загалом виявлено 76 порушень правил безпечної експлуатації атракціонної техніки, 5 відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Типові порушення, які відмічають інспектори з техніки безпеки, полягають по-перше в тому, що не демонтовані атракціони, які вже не експлуатуються через їх незадовільний стан, але можуть складати потенційну небезпеку для відвідувачів. Подібна ситуація, наприклад, в парку культури міста Новограда-Волинського:
«Колесо огляду не експлуатується з 2006 року у зв’язку з незадовільним технічним станом: тріщини в металоконструкціях, технічна діагностика не проводилася, бо термін експлуатації давно вийшов. Рішення питання по цьому об’єкту, так би мовити, «зависло». На те, щоб цей атракціон почав експлуатуватися, потрібно щонайменше 120 тисяч гривень. Ми питання ставимо таким чином: якщо колесо огляду не експлуатується, то його треба демонтувати. Адже будь-якої миті може статися форсмажор, навіть, сильний порив вітру, що може призвести об’єкт, що має такі великі розміри до руйнувань, до трагедії», - повідомив головний держінспектор відділу нагляду в будівництві та енергетиці Олександр Оксаніч.
Відповідно звіту управління Держгірпромнагляду в Житомирській області, інформація про аварії та нещасні випадки на атракціонах упродовж 2008 – 2010 років відсутня. Наразі в регіоні експлуатацією атракціонної техніки займаються 5 підприємств. З них 2 – комунальної власності, решта - приватні структури.
RuporZT
|