Житомирянину вручено Великий Хрест Ордена Леопольда Другого

16.12 10:59    
Голові парламентського Комітету з питань євроінтеграції, Лідеру НРУ Борису Тарасюку було вручено почесну нагороду, один з найважливіших Орденів Королівства Бельгія – Великого Хреста Ордена Леопольда Другого.

За інформацією прес-служби Народного Руху, урочиста церемонія нагородження відбулася під час комітетських слухань на тему: «Перспективи співробітництва між Україною та Європейським Союзом після Чотирнадцятого саміту Україна-ЄС (м. Брюссель, 22 листопада 2010 року)».

Борису Тарасюку вручено Великий Хрест Ордена Леопольда Другого


Зокрема, Посол Його Величності Короля Бельгійців Марк Вінк під час вручення нагороди зазначив, що дана медаль – це не тільки найкращий спосіб підкреслити та відзначити внесок Бориса Тарасюка, але й також високо оцінити його зусилля на розвиток міцних відносини між Україною та Європейським Союзом, оцінити конкретні справи, які він робить у світлі започаткованої інтеграції.

Бельгійський дипломат нагадав, що саме під час роботи Б. Тарасюка в Брюсселі (1995 – 1998 роках), відбулося підписання Хартії особливого партнерства між Україною та НАТО, завдяки якій Україна почала приймати участь у миротворчих операціях НАТО на Балканах.

«Таке співробітництво дозволило Україні приймати участь і в інших миротворчих операціях та сприяти розвитку, як зараз вважається, цілком статусно законних відносин з НАТО. Ваші зусилля на активізацію значущого миротворчого потенціалу України в комбінації з активною дипломатією, перетворили Україну у визнаного гаранта Європейської безпеки та стабільності», - підкреслив М. Вінк.

Також Бельгійський Посол нагадав, що у 2002 році саме Б.Тарасюк виступив з ініціативою створення важливого парламентського комітету з питань європейської інтеграції.

«Підчас вашого другого мандату на посаді Міністра закордонних справ, України долучилася до Плану дій з ЄС, перейшла на етап інтенсивного діалогу з НАТО стосовно набуття членського статусу, почала перемовини з ЄС стосовно підписання Угоди про спрощення візового режиму та реадмісії», - підсумував бельгійський дипломат.

«Саме ви сприяли переговорам щодо Асоціативної Угоди з ЄС та поточним перемовинам для підписання зрозумілої та обгрунтованої Угоди щодо вільної торгівлі. Завдяки активній участі членів парламентського комітету з питань європейської інтергації, ми впевнені, що ви й надалі приділятимете усіх зусиль для того, щоб ще більше приблизити Україну до ЄС на користь вашої країни та її громадян. Бельгія, у свою чергу, продовжуватиме підтримувати усі починання України для просування європейських цінностей та для розвитку чіткої програми європейських реформ,» - сказав Посол Його Величності Короля Бельгійців Марк Вінк.

Зі свого боку, Борис Тарасюк відзначив тісні та плідні стосунки, які склалися між Україною та Бельгією.

«Бельгія посідає особливе місце у взаєминах в історії України. Варто нагадати, що саме бельгійський капітал, бельгійські фахівці і бельгійські технології прийшли на Донбас початку минулого століття. І власне з їх допомогою було піднято гірничо-видобувну та металургійну галузі в регіоні. Саме Бельгія є тією країною, яка поставила на трамвайні колеса багато українських міст. Все це сприяло підвищенню промислового потенціалу України і тодішньої царської Росії», - сказав Б. Тарасюк.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 22:13
Полицейские охраны задержали магазинных воров на месте ...
Сьогодні 20:35
В Україні планується створити доступний простір для люд ...
Сьогодні 19:54
Відбулася робоча нарада з питань підготовки до проведен ...
Сьогодні 19:34
«Горизонт 2020»: на кінець 2018 року українські учасник ...
Сьогодні 18:21
Петро Цигикал: «Подальше впровадження спільного контрол ...
Сьогодні 17:23
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
Сьогодні 10:15
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вт ...
Вчора 19:24
Косметика как бизнес: От идей – до внедрения и развития
11 листопада 17:21
Свой собственный бассейн – как возможность регулярно за ...
10 листопада 21:08
Частный дом и выбор кровельного материала для крыши
Сьогодні 11:28
У Житомирі викрито нелегальні газозаправні станції
11 листопада 22:38
На Житомирщині активізувались шахраї, які представляють ...
10 листопада 22:52
В Трускавці пограбували будівельників з Житомирщини
09 листопада 11:24
У Житомирі викрили факт корупції серед працівників прок ...
08 листопада 13:42
У Житомирі поліція перевіряє повідомлення про замінуван ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення