Як «Житомиргаз» реалізуватиме інвестиційну програму 2014 року
27.02 09:46
Про основні технічні досягнення ПАТ «Житомиргаз» за минулий рік і плани на 2014 рік розповів перший заступник голови правління – головний інженер Сергій Колесник.
Про фінанси – витрати та плани Протягом 2013 року підприємство направило на реалізацію інвестиційної програми 49,2 мільйони гривень. Так, на підтримку в належному стані газових мереж та споруд на них (реконструкція, заміна, капітальний ремонт) у 2013 році ми спрямували на 42% коштів більше, ніж в попередньому році.
На розвиток газових мереж та споруд (кільцювання, нове будівництво) ми направили більше 3 мільйонів гривень.
За інвестиційною програмою 2014 року половину коштів ми направимо на модернізацію газопроводів та споруд на них, 37% – на встановлення й заміну побутових лічильників газу для населення, більше 10% – на придбання сучасних приладів діагностики газових мереж, на оснащення служб новими комплектами інструментів, а також на придбання електричного обладнання для аварійно-диспетчерських та експлуатаційних служб, газогенераторів та ін. Також плануємо поповнити автопарк ще чотирма автомобілями марки Volkswagen Caddy та відремонтувати адміністративні приміщення управлінь, в першу чергу тих, де здійснюються обслуговування клієнтів.
Про опалювальний сезон 2013-2014 років Опалювальний сезон ще не завершений, але збоїв у газопостачанні всіх категорій споживачів немає. Осінньо-зимовий період – це період, коли наші працівники особливо ретельно здійснюють моніторинг експлуатаційної надійності споруд на газопроводах та газорегулюючого обладнання.
Ми активно співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, а саме в частині проблемних питань з безпеки експлуатації житлових будинків. Усі питання щодо забезпечення технічного стану внутрішньобудинкової системи газопостачання, газових приладів, а також вентиляційних та димових каналів представники газового господарства постійно виносять на розгляд під час засідань районних комісій з техногенно-природніх та надзвичайних ситуацій.
Про встановлення безкоштовних лічильників У 2014 році ми продовжуємо встановлювати безкоштовні лічильники споживачам природного газу по всій Житомирській області. Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (від 16 червня 2011 року № 3533-VI).
На підприємстві розроблено графіки щодо встановлення приладів обліку відповідно до термінів, передбачених у Законі.
Програма включає три основні етапи встановлення лічильників газу. Перший - споживачам, які використовують газ комплексно, в тому чисті й для опалення. Відповідно до Закону цей етап було завершено повністю до 1 січня 2012р.
Другий етап – встановлення лічильників споживачам, що використовують газ для підігріву води та приготування їжі. Термін виконання цих робіт – до 1 січня 2016 року. Третій етап – встановлення лічильників споживачам, які використовують газ для одного приладу – газової плити. Законом передбачено завершення до 1 січня 2018 року. Споживач можуть відмовитися від встановлення безкоштовного лічильника, підписавши акт про відмову, проте в такому випадку підприємство, що здійснює розподіл природного газу, припиняє постачання газу до його помешкання відповідно до ст. 5 вказаного закону.
Про технічне обслуговування систем газопостачання Якісне і вчасне технічне обслуговування – це запорука стабільного забезпечення газом жителів області протягом всього року. Головне завдання працівників – попередити виникнення надзвичайної ситуації. Важливим моментом у їхній роботі є проведення інструктажів для мешканців багатоповерхових житлових будинків та приватного сектору. Проведення інструктажу та результати обслуговування споживач обов’язково підтверджує своїм підписом у документі. Якщо під час перевірки виявлені порушення, ми звертаємося до балансоутримувачів та власників житлових будинків, а вони, в свою чергу, усувають недоліки. Ми постійно співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, наголошуючи про необхідність укладання договорів між газовим господарством та власниками житлових будинків для проведення планового технічного обстеження. На початок 2014 року загальний відсоток укладених договорів – 94%. Часто балансоутримувачі відмовляються укладати договори, не бажаючи брати на себе відповідальність за комунікаційні мережі в будинках. Прикро, але ми також зіткнулися із ситуацією, що деякі будинки взагалі не передані ні на баланс жодної експлуатаційної організації, ні організовані в ОСББ. Наприклад, у Радомишльскому районі таких будинків є 103, у Бердичівському та Андрушівському районах – 56. Керівники районних управлінь ПАТ «Житомиргаз» постійно звертаються з листами до органів місцевого самоврядування з вимогою якнайшвидше вирішити проблеми з балансоутримувачами, оскільки така ситуація ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців будинків.
Про зменшення обсягів виробничо-технологічних втрат Зменшення обсягів виробничо-технологічних втрат є пріоритетним питанням експлуатації газових мереж та споруд на них. Тому у 2013 році по місту Житомиру на 15 газорозподільних пунктах ми встановили систему дистанційного контролю за станом газорегулюючого обладнання. Протягом 2014 року плануємо встановити засоби телеметрії на 19 газорозподільних пунктах. Це дасть змогу стежити за роботою обладнання та запобігати надзвичайним ситуаціям, пов’язаними з витоками газу.
Інвестиційною програмою також передбачено впровадження систем дистанційного зняття показів лічильників – «інтелектуальних» модемів та системи збору даних з побутових лічильників газу, придбання та встановлення установки для повірки газових лічильників, вузлів обліку природного газу для розподілу по зонах газопостачання. На реалізацію цих заходів плануємо витратити близько 5 мільйонів гривень.
Про порушення правил безпеки серед користувачів газовим обладнанням Під час проведення планово-технічного обслуговування протягом 2013 року працівники наших служб відключили від газових мереж більше трьох тисяч одиниць газового обладнання: з них 1928 одиниць через несправність, 264 – через втручання в роботу димових та вентиляційних каналів та відсутності тяги та 828 – через самовільне встановлення. На жаль, часто наші жителі до правил безпеки використання газу в побуті ставляться формально, забуваючи що саме прості правила і є запорукою збереження цілісності їхніх осель і здоров’я. тому у 2014 році ми плануємо посилити роботу з інформування споживачів, залучаючи наших працівників (розповсюджуватимемо інформаційні листівки, проведемо ряд лекцій, конкурсів у загальноосвітніх навчальних закладах та дитячих садках), а також ЗМІ та органи самоврядування до висвітлення питання безпечного використання газу в побуті.
Про роботу аварійно-диспетчерських служб В порівнянні із аналогічним періодом 2012 року кількість заявок про витоки газу зменшились на 14%. Особливо по відчутна різниця з попереднім роком в управлінні експлуатації газового господарства головного підприємства, Новоград-Волинського, Чуднівського та Коростенського управлінь. У 2013 році ми придбали 81 прилад для виявлення витоків газу. Нові прилади допоможуть працівникам АДС швидше і точніше визначати місце витоку та ліквідовувати його.
Про ефективність роботи автомобілів після встановлення GPS-навігації Система GPS-контролю встановлена на наших автомобілях не так давно – з травня 2013 року, проте результати вже є. Витрати пального зменшилися на 16%. Важливо, що система контролю і моніторингу транспорту дозволяє не тільки спостерігати за переміщенням машини в режимі реального часу, а й складати найбільш доцільні графіки і маршрути руху. Звичайно, що у роботі з GPS-навігаторами є свої нюанси. По-перше, ефективність роботи GPS-контролю залежить від ретельного аналізу результатів GPS-навігації та оформлених подорожніх листів по запланованих маршрутах руху, по-друге, від виконавчої дисципліни та спільної роботи механіка та водіїв. У 2014 році плануємо встановити GPS-контроль ще на 128 одиницях автотранспорту.
RuporZT
|