Мінфін: Розпочав роботу проект UCIF для посилення протидії незаконним фінансам за підтримки Великої Британії
27.11 17:45
ВУкраїні розпочав роботу проект міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності протидії незаконним фінансам в Україні» (UCIF) для посилення протидії незаконним фінансам, презентація якого відбулася 24 листопада у Києві.
Проект реалізується за підтримки Уряду Великої Британії через Міністерство закордонних справ у справах Співдружності та розвитку (FCDO).
Мета проекту – посилення здатності України протидіяти незаконному фінансуванню та іншим фінансовим злочинам. Його завдання – зміцнення системи запобігання відмиванню коштів, удосконалення роботи фінансової розвідки та підвищення ефективності правоохоронних органів. Для Міністерства фінансів – це один із пріоритетів, оскільки Мінфін формує державну політику у цій сфері та відповідає за її наближення до європейських стандартів.
«Реалізація проекту UCIF в Україні є важливим кроком для посилення нашої здатності протидіяти незаконним фінансовим потокам. Ми вдячні Уряду Великої Британії за допомогу у впровадженні цієї ініціативи, а також за незмінну підтримку українського народу в боротьбі проти збройної агресії росії. Ми сподіваємося, що Програма та її результати сприятимуть залученню інвестицій, підтримці повоєнної відбудови та формуванню основ довгострокової реформи фінансової екосистеми України», – зазначив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
Бенефіціаром та реципієнтом Проекту виступає Міністерство фінансів України, виконавцем – DAI Global UK Ltd у партнерстві з Royal United Services Institute (RUSI) (кошторисна вартість ініціативи – 750 000 фунтів стерлінгів).
У контексті європейської інтеграції та забезпечення глобальної фінансової безпеки, співпраця з UCIF сприятиме виконанню Україною зобов’язань у межах Ukraine Facility щодо зміцнення механізмів запобігання фінансовим порушенням.
Проект передбачає комплексну взаємодію з державними, громадськими та правоохоронними органами, фінансовими установами, а також міжнародними партнерами.
Мінфін регулює велику кількість підзвітних суб’єктів: від аудиторів і бухгалтерів до ріелторів, торговців дорогоцінними металами та суб’єктів грального бізнесу. Зміцнення довіри до цих секторів є критично важливим.
У межах проекту буде надано експертну підтримку, навчання та розвиток інституційної спроможності для посилення регуляторно-наглядових механізмів у сфері протидії незаконним фінансам (AML/CFT).
Це дозволить комплексно зміцнити фінансову безпеку держави, зробити систему прозорішою та стійкішою для бізнесу і громадян.
Довідково
Проект реалізується відповідно до:
Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Великої Британії стосовно технічної допомоги від 10.02.1993; Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством від 31.12.2020.
RuporZT
|