Мінфін: За час повномасштабної війни підприємці отримали понад 114 тис. пільгових кредитів на 434,1 млрд грн

18.05 21:05    

За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» представники мікро-, малого та середнього бізнесу отримали від 48 уповноважених банків 749 пільгових кредитів на загальну суму 2,9 млрд грн, з яких від банків державного сектору економіки – 438 кредитів на 1 млрд гривень.

З початку 2026 року за Програмою «5-7-9%» підприємці отримали 14 604 кредити на 63,7 млрд грн, з яких від банків державного сектору економіки – 9 231 кредит на 26,7 млрд гривень.

За час дії воєнного стану в Україні видано 114 292 кредити на 434,1 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 81 498 кредитів на 211,9 млрд грн), з яких станом на 18 травня поточного року:

- 65,60 млрд грн – на інвестиційні цілі;

- 86,28 млрд грн – на фінансування оборотного капіталу;

- 55,74 млрд грн – кредити для сільськогосподарських товаровиробників;

- 73,28 млрд грн – на переробку сільськогосподарської продукції;

- 6,68 млрд грн – на фінансування енергосервісу;

- 56,80 млрд грн – на антивоєнні цілі;

- 76,56 млрд грн – кредитування в зоні високого воєнного ризику.

Всього з моменту старту Програми підписано 149 114 кредитних договір на 523,7 млрд грн, з них банками державного сектору економіки – 101 974 договори на 238,6 млрд гривень.

Уряд, зокрема Мінфін, продовжує працювати над удосконаленням інструментів підтримки українського бізнесу і залученням коштів міжнародних партнерів для розвитку підприємництва завдяки доступному фінансуванню.

Розвиток Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», «Доступний факторинг» сприяє створенню робочих місць, економічній безбар’єрності та підтримці бізнесу під час війни. З умовами участі в програмах та переліком уповноважених банків можна ознайомитись за посиланням.

Держава продовжує здійснювати всі необхідні компенсаційні виплати на користь бізнесу за укладеними кредитними договорами у межах Програми.

Програму реалізує Національна установа розвитку (НУР), що розпочала свою роботу 1 січня 2026 року. Мінфін уповноважений здійснювати управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі НУР, та затвердив її Статут. Це завершило процес інституційної трансформації Фонду розвитку підприємництва в Національну установу розвитку.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 21:28
3 500 доларів США за переведення військовослужбовця до ...
Сьогодні 21:27
Спроба незаконного перетину кордону завершилась трагеді ...
Сьогодні 21:27
Алла Басалаєва: Нові правила оплати праці покладуть кра ...
Сьогодні 21:24
Оперативники поліції Києва ліквідували міжрегіональний ...
Сьогодні 21:22
Незаконний видобуток піску на понад п’ять мільйонів гри ...
Сьогодні 21:05
Мінфін: За час повномасштабної війни підприємці отримал ...
Сьогодні 21:05
Анатолій Куцевол ознайомив німецьку делегацію з наслідк ...
Сьогодні 21:03
Понад 3200 одиниць енергетичного обладнання надійшло до ...
Сьогодні 21:01
Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на сучасні ос ...
Сьогодні 20:59
Мінцифри презентувало новий технологічний курс країни
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення