Генпрокуратура вирішила не чіпати Ющенка за свідчення проти Тимошенко

Генпрокуратура вирішила не чіпати Ющенка за свідчення проти Тимошенко

10.11 17:57    
Генеральна прокуратура України відмовилась порушувати кримінальну справу стосовно екс-президента країни Віктора Ющенка за дачу неправдивих свідчень щодо "газової справи" Юлії Тимошенко. Про це у своєму блозі повідомляє лідер громадського об'єднання "Новий Київ" Зорян Шкіряк.

Згідно з відповіддю Генпрокуратури, розміщеною в блозі Шкіряка, суд, виносячи вирок Юлії Тимошенко, не вважав свідчення Ющенко помилковими і більше того, посилався на слова екс-президента в мотивувальній частині обвинувального вироку. На думку прокурорів, це свідчить про те, що підстав вважати свідчення Ющенко неправдивими немає.

Як пояснив Шкіряк, лист з Генпрокуратури, датований 31 жовтня, він отримав у середу, 9 листопада.

За даними "Української газети", Зорян Шкіряк написав заяву на Віктора Ющенко 18 серпня. Шкіряк звинувачував екс-президента у наданні завідомо неправдивих свідчень на судовому засіданні 17 серпня 2011 року. Таким чином, на його думку, дії Ющенка потрапляли під частину 2 статті 384 КК України. На думку Шкіряка, слова Ющенка про те, що він не міг вплинути на газові переговори Тимошенко з Москвою в кінці 2008 року, не відповідають дійсності.

З подібною заявою з проханням порушити справу проти Віктора Ющенка в Генпрокуратуру Україна також звертався депутат Верховної Ради Геннадій Москаль.

Свідчення Ющенка назвали помилковими і в Росії. За даними РІА Новости, яке посилалося на джерело в Кремлі, Ющенко "особисто хотів отримати політичні дивіденди і пропонував президентові Росії Дмитру Медведєву самим підписати угоду про врегулювання газових проблем".

11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: ТСН
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:05
Від початку 2026 року сервісні центри МВС надали понад ...
Вчора 19:05
ДПС разом зі Світовим банком продовжує цифрову трансфор ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів зустріч з Міністром закордонних сп ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Міністром з ...
Вчора 19:03
До 18 тис. доларів за «вирішення» питань із ТЦК та виїз ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення