Сергій Форест про дарування нерухомого майна

26.08 07:35    
Сьогодні відповідає на численні запитання наших читачів, засновник відомої компанії «Актив+», член національної спілки журналістів України, експерт з нерухомості Форест С.В.

Багатьох читачів цікавить питання, як краще оформлювати придбання житла. Дуже часто люди дарують подарунки одне-одному і це також стосується не тільки маленьких подарунків,але й квартир, домів, суттєво земельних ділянок.
Дарування є одним із способів отримання нерухомості у власність. Договір дарування може бути реальним або консенсуальним.

Реальний договір це договір згідно якому дарувальник передає в момент заключення договору нерухоме майно у власність одарованому.

Консенсуальний договір це договір згідно якому сторони домовилися що дарувальник обов’язується передати нерухоме майно: квартиру, будинок,частину будинку - одарованому в майбутньому на час, який вказується в договорі. У випадку не віддачі майна в домовлені строки обдарований має право в законному порядку вимагати майно дарувальника.
Дарування нерухомого майна повинно бути таким:
добровільним
безповоротним


В підтвердження факту передачі майна сторони повинні зіставити акт прийому передачі майна. При добровільній згоді дарителя та даруємого не кожна передача майна може бути дарована. Якщо при даруванні одарований обов’язується передати дарувальнику яку-небудь другу річ, чи виконати інші обов’язки, то такий договір не признається договором дарування.
Сторонами договору даріння можуть бути як фізичні так і юридичні особи, також можуть бути країни та територіальна громада. В деяких випадках договір даріння може бути складений в пользу третьої сторони.

Дарування являється власним правом власника об’єкта нерухомості, як і є предметом договору даріння. Підприємницькі громади можуть заключати договір даріння між собою, якщо право дарування прямо встановлено уставним документом дарителя. Серед прав можна виділити право дарителя і його спадкоємців, відмінити договір і повернення подарунка – таке право може бути у таких випадках. Даритель має право вимагати розірвати договір дарування,якщо одарований умисно здійснив злочин проти життя або проти власності дарителя чи його родичів. Даритель має право розірвати договір, якщо дарований викликає загрозу втрати дара маючого для дарителя значну не майнову цінність. Даритель також має право розірвати договір на момент, якщо в разі неохайного відношення одарованого до майна, яке має історичну наукову цінність, якщо річ має бути знищена або суттєво пошкоджена. Обов’язки дарителя - якщо даритель умисно змовчав про недоліки майна, або речи, яка є дарунком, які можуть бути шкідливими для життя одарованого, він повинен поставити про це до відома.

Даритель, якому було відомо про недоліки або особисті властивості дарованої речи чи майна, про які він не поставив до відома одарованого, повинен віддати ущерб і відшкодувати нанесені травми або смерть, в результаті володіння або користування даром.

З повагою Форест Сергій Володимирович.


Наш адреса: вул. Київська 37, ЦУМ(4 – й поверх, оф. № 18)
Тел.8(0412)46-23-87
E-mail: aktiv_plus7@ukr.net
www.aktiv-plus.zthata.com

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:55
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з пр ...
Сьогодні 18:54
Правова основа безпеки: відбулись навчально-методичні з ...
Сьогодні 18:53
Крек, гашиш, канабіс – прикордонники Ізмаїльського заго ...
Сьогодні 18:53
На Закарпатті викрили перевертня у погонах
Сьогодні 18:53
Соціальна місія прикордонників: турбота про родини тих, ...
Сьогодні 19:00
Щорічний фінансовий тиждень International Monetary Fund ...
Сьогодні 18:58
Надійне партнерство України та США відіграє важливу рол ...
Сьогодні 18:56
МОЗ: е-Направлення та медвисновки створюються лікуючим ...
Сьогодні 18:54
Денис Шмигаль обговорив посилення співробітництва з Мін ...
Сьогодні 18:52
Мінцифри: Резиденти Дія.Сіty заплатили ₴53+ млрд ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення