Майже 30 мільйонів гривень ПАТ «Житомиргаз» інвестує в розвиток систем газопостачання у 2015 році
20.11 11:11
У 2015 році ПАТ «Житомиргаз» планує направити основну частину коштів на заміну та реконструкцію газопроводів, капітальний ремонт обладнання на газорозподільних пунктах, встановлення систем телеметрії. В частині інвестпрограми, яка стосується газопостачання, фінансування спрямоване на впровадження систем дистанційного зняття показань лічильників і облаштування сервісних центрів для проведення повірки приладів обліку газу.
ПАТ «Житомиргаз» подало на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання енергетики та компослуг, інвестиційну програму на 2015 рік. Проект програми в повному обсязі оприлюднений на корпоративному сайті для ознайомлення та обговорення громадськості.
«Унаслідок загального падіння обсягів споживання газу наше підприємство у поточному році недоотримало близько 26 мільйонів гривень планових надходжень з надання послуг по транспортуванню газу. Звісно, за таких умов саме підняття тарифу на транспортування до економічно обґрунтованого рівня дасть змогу підприємству в повному обсязі покрити витрати на матеріали і обладнання, а отриманий прибуток спрямувати на виконання інвестиційної програми», – пояснює перший заступник голови правління – головний інженер Сергій Колесник.
Інвестиційна програма – це масштабний план роботи підприємства на рік. Більшу його частину становлять заходи, спрямовані на реконструкцію, заміну та капітальний ремонт газових мереж та споруд на них. Наступного року на їх фінансування компанія планує направити 74 % від обсягу інвестицій.
У 2015 році, врахувавши всі пропозиції філій, компанія планує здійснити капітальний ремонт та заміну обладнання на 52 газорозподільних пунктах, ремонт 92 установок катодного захисту та 6 газових колодязів. Також в планах компанії направити 1,3 мільйони гривень на капремонт, заміну і реконструкцію газових мереж області та більше мільйона гривень на придбання сучасних приладів діагностики і обстеження систем газопостачання.
Важливим пунктом інвестпрограми є оснащення житлових приміщень приладами обліку газу. Протягом 2015 року ПАТ «Житомиргаз» планує безкоштовно встановити понад п’ять тисяч побутових лічильників споживачам на виконання Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
Основними джерелами фінансування усіх передбачених програмою заходів є амортизаційні відрахування і прибуток компанії. Проте цього року компанія зіткнулася з тим, що діючи тарифи на послуги з транспортування та постачання газу не покривають необхідні витрати на підтримку в належному стані систем газопостачання області та їх модернізацію. Така ситуація, звісно, призводить до збитків. Так, вартість природного газу в 2014 році зросла в середньому на 60 %, а тариф на його транспортування – всього на 17,5 %. Тому за прогнозами експертів, для відновлення балансу між затратами і прибутком компанії з наступного року держава в особі НКРЕ має підвищити тарифи на транспортування для споживачів Житомирщини приблизно на 60 %.
RuporZT
|