В Україні починає діяти оновлений Національний календар профілактичних щеплень

02.01 23:55    
З1 січня 2026 року в Україні набувають чинності зміни до Національного календаря профілактичних щеплень. Оновлений графік вакцинації приведено у відповідність до сучасних міжнародних медичних стандартів та кращих практик країн Європейського Союзу. Періодично оновлювати Календар — звична практика для багатьох країн.

Вакцинація залишається найбезпечнішим та найефективнішим способом захисту від небезпечних інфекцій. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, імунізація щорічно запобігає від 3,5 до 5 мільйонам смертей у світі.

Читайте також: Розподіл субвенції на харчування учнів у Житомирській області у 2026 році - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/234216-rozpodl-subvencyi-na-harchuvannya-uchnv-u-zhitomirsky-oblast-u-2026-roc.html

Оновлений Національний календар охоплює захист коштом державного бюджету вже проти 11 інфекцій (раніше — 10). До переліку входять: туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, Hib-інфекція, а відтепер — і інфекції, що зумовлена вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Які ключові зміни передбачає оновлений Календар? Основна мета змін — зробити графік щеплень зручнішим для пацієнтів, зменшити кількість уколів під час візиту до медзакладу та підвищити рівень захисту населення.

Впровадження вакцинації проти ВПЛ-інфекції. Це нова вакцина в Календарі. Вона передбачає введення однієї дози дівчатам у віці 12-13 років. Це критично важливий крок для зниження рівня захворюваності та смертності першочергово від раку шийки матки у майбутньому. Вакцинація проти ВПЛ-інфекції також запобігає і іншій ВПЛ-патології (наприклад, рак анального каналу, папіломи тощо).
Оновлення схеми вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Друга доза вакцини вводитиметься дітям у 4 роки (раніше — у 6 років). Це дозволить гарантувати надійний імунний захист дитини у дошкільному віці.
Повний перехід на використання інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ). Усі дози (у 2, 4, 6, 18 місяців та 6 років) вводитимуться виключно у вигляді ін’єкцій інактивованої вакцини, перехід на використання якої відбувається згідно з стратегією ліквідації поліомієліту.
Оптимізація схеми проти гепатиту B. Нова схема (щеплення у 2, 4, 6 та 18 місяців) дозволяє використовувати сучасні багатокомпонентні комбіновані вакцини. Це суттєво зменшує кількість уколів під час візитів до медичних закладів для батьків. Проте для дітей з групи ризику залишається вакцинація в першу добу життя.
Всі вакцини, передбачені Національним календарем щеплень, закуповуються коштом державного бюджету, є наявними в Україні та безоплатними для громадян.

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей та дотримуватися оновленого графіка профілактичних щеплень, аби максимально захистити їх від інфекційних захворювань.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 00:12
Оперативна інформація дозволила зірвати спробу нелегаль ...
Сьогодні 00:12
Оперативники Чернівецького прикордонного загону ліквіду ...
Сьогодні 00:11
Криворізькі поліцейські спільно із СБУ затримали збувач ...
Сьогодні 00:10
На Дніпропетровщині слідчі поліції повідомили про підоз ...
Сьогодні 00:08
15 років за державну зраду: перейшли на бік ворога та б ...
Вчора 23:57
Програма житлових ваучерів для внутрішньо переміщених о ...
Вчора 23:55
В Україні починає діяти оновлений Національний календар ...
Вчора 23:53
В Україні стартувала Національна програма Скринінг здор ...
Вчора 23:51
Міноборони надало статус першого резидента Defence City ...
Вчора 23:49
Мінкульт вніс 26 унікальних музейних предметів до Держа ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення