Представництво ЄС в Україні відзначило прогрес Житомирської області у сферах децентралізації та антикорупції

02.09 09:45    
Делегація Представництва ЄС в Україні спільно з представниками «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) відвідали Житомир та обговорили підтримку ЄС України у сферах децентралізації та антикорупції.

Візит розпочався із низки зустрічей з місцевою владою – першою заступницею голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталією Остапченко, головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком та заступником голови Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою. Децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією були у фокусі цих зустрічей.
Представництво ЄС в Україні відзначило прогрес Житомирської області у сферах децентралізації та антикорупції

Ксав’є Камю, очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні, відзначив, що децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією є одними із найдинамічніших реформ в Україні за останні роки та одним із ключових пріоритетів підтримки ЄС Україні.

«Я із задоволенням побачив на місцях у Житомирській області результати спільних зусиль флагманських програм ЄС: «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні у боротьбі з корупцією та сприянні доброчесності інститутів підтримки належного місцевого самоврядування. Я пишаюся численними відчутними результатами у сфері належного місцевого врядування, прозорості та надання послуг, досягнутими завдяки міцному партнерству між інституціями ЄС, державами-членами ЄС та українськими партнерами на рівні Житомирської області, міста та громади, а також місцевим громадянським суспільством та бізнес-спільнотою. Зі зростанням ролі місцевої влади стає все більш важливим поєднувати та координувати нашу діяльність як щодо реформи децентралізації, так і щодо боротьби з корупцією. Я вірю, що прогрес в обох напрямках матиме позитивний наскрізний вплив також на інші сектори реформ. Саме тому ми продовжимо підтримувати Житомирщину та інші регіони України у цих масштабних зусиллях з реформування», – наголосив Ксав’є Камю.

Регіон є гарним прикладом широкого та відчутного впливу децентралізації, що охоплює різні аспекти місцевого життя. Делегація відвідала регіональний офіс U-LEAD у Житомирі та взяла участь в дискусії у форматі круглого столу з головами громад Житомирської області. Ця зустріч була організована “U-LEAD з Європою” для обговорення того, як потенціал децентралізації може бути корисним для просування доброчесності та боротьби з корупцією на місцевому рівні.

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель: «Обмін з нашими партнерами в Житомирській області дав важливу інформацію про майбутні потреби для успішного впровадження реформи децентралізації та забезпечення сталого місцевого самоврядування. Він також є прикладом тісної співпраці між «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні для сприяння місцевому самоврядуванню, яке є прозорим, цілісним та реагує на потреби громадян. Прямуючи разом, ми залишаємося надійним партнером громад зараз і в наступні роки».

Делегація також провела зустріч із заступницею міського голови Житомира Світланою Ольшанською, під час якої обговорили зусилля міста, спрямовані на боротьбу з корупцією. З 2018 року Житомир бере участь у програмі Антикорупційної ініціативи ЄС «Міста Доброчесності» та впроваджує інструменти з підвищення прозорості та підзвітності виконавчої влади.

Керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен: “Ми раді відзначити, що Житомир показує прогрес у сфері посилення доброчесності. За підтримки EUACI, Житомир запустив Геопортал з відкритими даними, провів оцінку корупційних ризиків та розробив і затвердив Муніципальний план доброчесності для подолання корупційних ризиків.”

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 22:12
Незаконний продаж зброї та боєприпасів на понад 22 тис ...
Сьогодні 22:07
На Хмельниччині прикордонники викрили організаторів кан ...
Сьогодні 22:04
На кордоні викрили мікроавтобус із тайником для незакон ...
Сьогодні 22:03
Ноутбуки Apple та 90 смартфонів: на кордоні викрили спр ...
Сьогодні 22:03
Судитимуть організовану групу, яка ошукала громадян Каз ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення