Громади Житомирщини очікують на вето Президента щодо нового закону про забудову міст

Громади Житомирщини очікують на вето Президента щодо нового закону про забудову міст

22.12 10:25    
Асоціація міст України звернулася до Президента України Володимира Зеленського про застосування ним права вето щодо прийнятого Верховною Радою України проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» №5655 від 11.06.2021.

Нагадаємо, що АМУ неодноразово зверталась до Голови профільного Комітету Верховної Ради України щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» №5655.

Виконавча директорка Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська зауважує, що голови українських міст, сіл і селищ категорично проти цього законопроєкту, адже він обмежує права місцевого самоврядування:

· законопроєкт №5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;

· контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;

· вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;

· порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;

· ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;

· знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

Також члени Правління АМУ, які є головами українських міст, сіл і селищ, висловили свою позицію та наголосили, що у цьому питанні абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту. Від Житомирської області відповідне звернення підписали члени правління АМУ – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук.

Однак, попри це, 13 грудня за законопроєкт №5655, яким знищуються безпечність будівництва та участь громади в його регулюванні, проголосувало 228 депутатів. Петиція про застосування вето щодо 5655 на офіційному сайті Президента України за лічені дні отримала 42090 голосів. Її підписало і чимало представників та голів громад Житомирщини

Представники місцевого самоврядування сподіваються на підтримку Президента України та збереження в Україні всіх надбань децентралізації, досягнутих за минулі роки.

Прес-служба Житомирського РВ АМУ

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:29
У День захисту дітей МВС презентувало аудіокнигу «Голос ...
Вчора 21:28
У ДСНС відбулася зустріч з із делегацією Сирійської Ара ...
Вчора 21:28
Алла Басалаєва: Особливі повноваження вимагають від ауд ...
Вчора 21:27
Заступник Голови ДПСУ провів зустріч з представниками У ...
Вчора 21:26
Організатору незаконного переправлення чоловіків за кор ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
04 листопада 00:24
Що таке колоноскопія і як до неї підготуватися?
31 жовтня 22:35
Бурение скважины под ключ: особенности и преимущества
30 жовтня 22:18
Як підібрати якісний гідравлічний циліндр?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення