СБУ викрила чотирьох осіб, які через інтернет-ресурси працювали на зрив мобілізації на Житомирщині

30.05 11:29    
Оперативники та слідчі СБУ викрили адміністратора й активних дописувачів Viber- і Telegram-каналів, які «зривали» мобілізацію у регіоні.
Ці ресурси «підсвічували» локації роботи правоохоронців, у тому числі представників ТЦК, на території Житомирщини і допомагали таким чином громадянам призовного віку уникати мобілізації.

За матеріалами слідства, адміністратором Viber-спільноти виявився 21-річний олевчанин, який нині проживає у столиці.

Ця закрита група «працювала» в інтересах прикордонного із республікою білорусь – Коростенського – району області, долучитися до неї можна було лише за прямим посиланням.

У ній публікувалася актуальна інформація не тільки про місця роздачі повісток патрулями ТЦК, а й сповіщалося про роботу блокпостів у прикордонні, безпекові заходи, які проводять правоохоронці у регіоні, тощо.

Однією із активних учасниць та інформаторок цього ресурсу була і 28-річна мешканка Олевська (Коростенський район).

Жінка працювала продавчинею у магазині, розташованому у людному районі міста. Тож була безпосереднім свідком мобілізаційних заходів щодо призову громадян, які проводили представники ТЦК та СП.

Відтак – оперативно поширювала у Viber-спільноті актуальні дані.

Ще двоє фігурантів призовного віку – 53 і 45 років (обидва із судимостями за вчинення тяжких злочинів) – працювали на перешкоджання мобілізації у Житомирі та його околицях.

Чоловіки долучилися до спеціального «чату освідомителів» одного із регіональних Telegram-каналів, який завдяки постійному оновленню інформації про геолокацію патрулів ТЦК допомагає ухилянтам уникати мобілізації до підрозділів Сил оборони.

Оскільки зловмисники працювали водіями служб таксі, вони завжди були в курсі місць вручення військовозобов’язаним повісток у обласному центрі та негайно зливали актуальну інформацію до «чату».

Під час обшуків за адресами проживання зловмисників на Житомирщині та у Києві правоохоронці вилучили мобільні термінали, які містять докази протиправної діяльності.

На підставі отриманих доказів слідчі СБУ інкримінують чотирьом фігурантам перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, тобто вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.114-1 Кримінального кодексу України.

Досудові розслідування у кримінальних провадженнях завершено. Обвинувальні акти скеровано до суду для розгляду по суті.

Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Комплексні заходи здійснили оперативники та слідчі СБУ в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

СБУ викрила чотирьох осіб, які через інтернет-ресурси працювали на зрив мобілізації на Житомирщині

СБУ викрила чотирьох осіб, які через інтернет-ресурси працювали на зрив мобілізації на Житомирщині

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:46
Прикордонники затримали організатора, який допомагав ві ...
Вчора 22:45
На Рівненщині прикордонники припинили чергову спробу не ...
Вчора 22:45
За хабар намагався домовитись із прикордонником про «зе ...
Вчора 22:44
Використовували службові повноваження: прикордонники ви ...
Вчора 22:43
У Києві судитимуть вісьмох осіб за організацію мережі н ...
14 січня 23:26
Сучасний таунхаус: особливості та переваги
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
05 січня 17:49
Нові колісні екскаватори: майбутнє будівельної галузі з ...
02 січня 23:31
Футбол в Україні та причини його популярності
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення