Проведено обшук у квартирі підозрюваного у вбивстві в лісах на Житомирщині... 360 мешканців!

12.07 09:21    
Прокуратура німецького міста Котбус (федеральна земля Бранденбург) розслідує можливу причетність 91-річного Герберта Н. до вбивства 360 євреїв під Житомиром восени 1942 року.

Про це повідомила прокурор Котбуса Петра Хервіг, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.

"Є підозра, що особа, проти якої розпочато слідство, може бути причетна до вбивства 360 євреїв в Україні у роки Другої світової війни", - заявила Хервіг.

За її словами, підозрюваний вже дав свідчення, а в його квартирі провели обшук. Нині слідчі шукають додаткові докази та можливих свідків, щоб знайти підстави для обвинувачення.

Прокуратура перевіряє причетність Герберта Н. до вбивства німецькими солдатами 60 євреїв з житомирського гетто у жовтні 1942 року та ще 300 осіб у листопаді того ж року. Євреї, у тому числі жінки та діти, були розстріляні і закопані в лісі поблизу Житомира. Ці дані містяться у свідченнях, датованих 1947 роком. Їх автор, який нібито був свідком злочинів нацистів під Житомиром, помер ще 1971 року. У 1985 році прокуратура Вісбадена закрила справу проти підозрюваного керівника каральної операції під Житомиром, визнавши свідчення 1947 року недостатньо правдоподібними.

На ім'я Герберта Н. натрапило Центральне відомство з розслідування злочинів націонал-соціалізму в Людвігсбурзі під час пошуків свідків в іншій справі. Після цього справу проти мешканця Котбуса у лютому цього року було передано до місцевої прокуратури з метою подальшого розслідування. Як пише місцева преса, у руки слідчих потрапили документи, які доводять причетність підозрюваного до командного штабу СС, що брав участь у масових розстрілах житомирських євреїв.

Окрім того, за даними німецьких ЗМІ, у грудні 1942 року Герберт Н. був нагороджений "воєнним хрестом за заслуги", яким часто удостоювали гітлерівських есесівців за успішні каральні операції.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Укрінформ
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 21:48
Повідомлено про підозру учасникам організованої групи, ...
Сьогодні 21:48
Оформлювали кредити за допомогою персональних даних та ...
Сьогодні 21:48
Припинено діяльність організованої злочинної групи: вил ...
Сьогодні 21:47
Прокуратура відновила порушені права громадянина, незак ...
Сьогодні 21:47
Руслан Кравченко провів зустріч із делегацією ЄС: обгов ...
Вчора 18:01
Как выбрать велосипед и не переплатить
Вчора 17:58
Параметры выбора дверных ручек в квартиру
11 жовтня 18:26
Як тіосульфат натрію впливає на родючість ґрунтів і вро ...
10 жовтня 23:30
Реклама на пакетах: особенности и преимущества
09 жовтня 23:21
Якісна доставка суші: швидко, зручно та смачно
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення