Житомирщина: На місці єврейських поховань бізнесмени зводять готелі, ринки та гаражі, - Шейхет Мейлах

04.02 18:57    
Єврейська громада в Україні збентежена нищенням єврейської культурної спадщини у Бердичеві, Умані, Володимир-Волинському та у Львові зокрема. На місці єврейських поховань заради бізнесу та приватних інтересів зводять будинки, готелі та ринки.

Про це «Погляду» сказав директор Центру дослідження юдаїки і благодійної організації «Єврейське відродження» Шейхет Мейлах

«Заради бізнесу та приватних інтересів маємо проблеми зі збереженням єврейської культурної спадщини. Маємо негативні результати щодо звернень у Вищий Адміністративний суд, нам безпідставно відмовляють», - ділиться з «Поглядом» Шейхет Мейлах.

Представник єврейської громади наводить приклади руйнування єврейської культурної спадщини у Бердичеві, Умані, Володимир-Волинському та у Львові.

«Маємо відмову суду у Бердичеві, де половину єврейського віддали під бізнес, побудували гаражі, використовуючи єврейські пам’ятники, зробили авторинок на похованнях. Маємо таку ж проблему у Володимир-Волинському, де міськвиконком на єврейському кладовищі побудував два житлові будинки, не маючи на це право, знаючи, що це територія кладовища. Є проблема в Умані, тому що на єврейському кладовищі вирішили будувати готель для прочан», - скаржиться Шейхет Мейлах.

Окрім того співрозмовник зазначає, що вже роками тягнеться протистояння єврейської громади та Львівської міської ради.

«Маємо у Львові проблеми з міською радою. Довкола Львова маємо багато святих місць, зокрема Краківський ринок. Влада заради приватних інтересів знищує спадщину євреїв», - розповідає Шейхет Мейлах.

Так, пан Мейлах розповідає, що Янівське кладовище, яке вважалося єврейським, перетворили на комунальне. «Маємо проблему у Львові, на Білогорщі з незахищеними братніми могилами, у Лисиничах. Янівське кладовище, єврейське, перетворили на комунальне, на єврейських похованнях ховають львів’ян і навіть не кажуть родичам, руйнують залишки єврейського кладовища. При цьому влада залишається на стороні бізнесу, ми до них тисячі разів зверталися», – підсумував співрозмовник.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Новий Погляд
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:14
На Дніпропетровщині надзвичайники врятували лебедя, яки ...
Вчора 23:13
На Львівщині гірські рятувальники врятували туриста в г ...
Вчора 23:12
На Буковині водій позашляховика травмував прикордонника ...
Вчора 23:11
У пасажирському потягу до Польщі прикордонний собака ви ...
Вчора 23:10
На Одещині порушники, тікаючи від прикордонників, «зуст ...
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
05 січня 17:49
Нові колісні екскаватори: майбутнє будівельної галузі з ...
02 січня 23:31
Футбол в Україні та причини його популярності
29 грудня 17:51
Як товщина металу впливає на точність лазерної різки
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення