Губернатор Житомирщини: Децентралізація – одна з основних реформ, що відбувається в Україні за часів незалежності

03.03 17:54    
Губернатор Житомирщини: Децентралізація – одна з основних реформ, що відбувається в Україні за часів незалежності

Сьогодні, 3 березня, перебуваючи з робочою поїздкою у Новоград-Волинському районі, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський разом із головою Новоград Волинської РДА та районної ради провели співбесіди з сільськими головами.

«Основна мета нашого зібрання – не лише ознайомитися зі станом справ на території громад, а й знайти шляхи вирішення проблем на рівні району та області», – зазначив Сергій Машковський.

Зокрема, Новороманівський сільський голова Юрій Лосовський прозвітував, що в даній громаді надходження до місцевого бюджету в минулому році було перевиконано на 300%. В основному ці кошти надходили від акцизного збору.

У цій громаді функціонує 2 загальноосвітніх навчальних заклади та 2 дошкільних. Діти 100% забезпечені підвозом до шкіл. До Новороманівської школи здійснюється підвіз 117 учнів з 8 навколишніх сіл. Проте витрати на одного учня перевищують 14 тисяч гривень на рік, що вдвічі більше, ніж у міській школі. Причиною такої різниці є те, що витрати на газове опалення складають понад 500 тисяч на рік в одному навчальному закладі.
Губернатор Житомирщини: Децентралізація – одна з основних реформ, що відбувається в Україні за часів незалежності

«Основним вирішенням цієї проблеми є комплексний підхід: облаштування закладів котлами на альтернативному паливі та проведення комплексної термосонації», – підкреслив керівник області.

Сергій Машковський наголосив, що основними напрямками роботи влади на місцях має стати створення об’єднаних територіальних громад: «Децентралізація – одна з основних реформ, що відбувається в Україні за часів незалежності. Це колосальні надходження державних коштів для розвитку території. Це нові сучасні навчальні заклади, амбулаторії, дороги, спортивні майданчики». І саме органи місцевого самоврядування повинні доносити до людей про переваги об’єднання. В Новоград-Волинському районі не утворено жодної об’єднаної територіальної громади. В області їх є дев’ять.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:05
Від початку 2026 року сервісні центри МВС надали понад ...
Вчора 19:05
ДПС разом зі Світовим банком продовжує цифрову трансфор ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів зустріч з Міністром закордонних сп ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Міністром з ...
Вчора 19:03
До 18 тис. доларів за «вирішення» питань із ТЦК та виїз ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення