СБУ затримала двох ворожих поплічників, які «полювали» на Patriot та фотографували наслідки «прильотів» по Києву та Черкасах

13.11 10:08    
Контррозвідка Служби безпеки викрила ще двох поплічників агресора, які збирали розвіддані про дислокацію Сил оборони та наслідки повітряних атак рф у Києві та Черкасах. Їх було затримано, одного з них саме напередодні виїзду до країни-агресора.
За даними слідства, одного з фігурантів найбільше цікавили орієнтовні координати базування систем української ППО, у тому числі зенітно-ракетних комплексів Patriot.
Також зловмисники виїжджали на місця повітряних ударів агресора та фотографували там наслідки ворожих «прильотів». Приховані фотознімки робили з різних ракурсів та прив’язкою до місцевості.
Встановлено, що після ракетної атаки рф по Черкасах 21 вересня цього року жінка зробила приховані фото пошкодженої будівлі у центрі міста та переслала їх своєму спільнику, громадянину рф, який проживає в Києві.
За наявними даними, після отримання «звіту» з уточнюючими відомостями щодо наслідків ураження киянин намагався виїхати до росії. Поїздку планував через територію ЄС як особа непризовного віку.
Втім, співробітники СБУ викрили плани зловмисника і затримали його після того, як він вже придбав квитки до однієї з європейських країн.
Як встановило розслідування, затриманим виявився доктор філософії, колишній викладач одного із Чернігівських закладів вищої освіти. У 2015 році він виїздив до тимчасово окупованого Криму, де отримав російський паспорт.
Невдовзі він повернувся до Києва, а вже після початку повномасштабного вторгнення рф розпочав приховано відслідковувати місця базування Сил оборони в столиці.
Згодом до підривної діяльності він залучив свою знайому з Черкас.
Співробітники СБУ задокументували її злочинні дії і затримали за місцем проживання.
Під час обшуків у помешканнях фігурантів було виявлено:
▪заборонену символіку країни-агресора;
▪сувенірну продукцію з фотографіями путіна;
▪паспорт громадянина рф;
▪мобільні телефони.
Наразі слідчі Служби безпеки кваліфікували протиправні дії затриманих за двома статтями Кримінального кодексу України:
▪ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух та розташування підрозділів ЗСУ);
▪чч. 1, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Затриманим обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:22
На кордоні з Румунією прикордонники виявили приховані з ...
Вчора 17:21
Інна Солодка: Ефективне впровадження Закону про адмініс ...
Вчора 17:20
Оперативники Нацполіції разом з СБУ затримали агента рф ...
Вчора 17:18
«Заробили» на ремонті навчальних закладів понад 6 млн г ...
Вчора 17:18
За результатами досудового розслідування слідчих поліці ...
Вчора 16:56
Мінфін: видатки загального фонду держбюджету у 2025 роц ...
Вчора 16:54
Відбудова для України – це інтеграція в архітектуру про ...
Вчора 16:52
Міноборони запускає Brave1 Dataroom — захищене середови ...
Вчора 16:50
Уряд спрямував 2,5 млрд грн на придбання генераторів дл ...
Вчора 16:48
Уряд спрямував 2,56 млрд грн з резервного фонду на заку ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення