СБУ затримала на Харківщині агента фсб, який розвідував оборонні рубежі України на кордоні з рф

22.11 11:10    
Служба безпеки затримала ще одного агента фсб, який збирав розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони на прикордонних територіях Харківщини.
Найбільше ворога цікавили можливі напрямки руху важкої бронетехніки та артилерії ЗСУ, у тому числі гаубиць та реактивних систем залпового вогню в районі звільненого Вовчанська.

Читайте по темі: В Україні створять Державну інформаційну систему трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин - https://ruporzt.com.ua/ukraina/194886-v-ukrayin-stvoryat-derzhavnu-nformacynu-sistemu-transplantacyi-gemopoetichnih-stovburovih-kltin.html.

Для орієнтовного встановлення таких «маршрутів» фігурант обходив місцевість та шукав сліди танкових гусениць.
Також він випитував «потрібну» інформацію у своїх знайомих місцевих жителів під виглядом побутових розмов.
Крім того, російський агент намагався дізнатися про місця базування підрозділів СБУ та Національної поліції поблизу кордону з рф.
У разі ворожих «прильотів», зловмисник збирав інформацію про їхні наслідки та «звітував» окупантам.
Ще одним його завданням було створення власної мережі інформаторів, до якої мало ввійти якомога більше мешканців звільнених районів Харківщини.
Співробітники Служби безпеки встановили місцеперебування зловмисника і затримали його під час проведення дорозвідки прикордонної території області.
За даними слідства, російським агентом виявився 41-річний мешканець Вовчанська, який у липні цього року був дистанційно завербований кадровим співробітником фсб.
У поле зору агресора чоловік потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював серед оточуючих.
Після вербування зрадник отримав від російської спецслужби інструкції щодо проведення розвідувально-підривної діяльності та обрав собі оперативний псевдонім «Лексус».
Для комунікації з фсб їхній поплічник використовував анонімні чати в популярному месенджері.
Під час обшуку за місцем проживання затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з фсб.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили російському агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Наразі йому обрано запобіжний захід - тримання під вартою. Триває розслідування. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:22
На кордоні з Румунією прикордонники виявили приховані з ...
Вчора 17:21
Інна Солодка: Ефективне впровадження Закону про адмініс ...
Вчора 17:20
Оперативники Нацполіції разом з СБУ затримали агента рф ...
Вчора 17:18
«Заробили» на ремонті навчальних закладів понад 6 млн г ...
Вчора 17:18
За результатами досудового розслідування слідчих поліці ...
Вчора 16:56
Мінфін: видатки загального фонду держбюджету у 2025 роц ...
Вчора 16:54
Відбудова для України – це інтеграція в архітектуру про ...
Вчора 16:52
Міноборони запускає Brave1 Dataroom — захищене середови ...
Вчора 16:50
Уряд спрямував 2,5 млрд грн на придбання генераторів дл ...
Вчора 16:48
Уряд спрямував 2,56 млрд грн з резервного фонду на заку ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення