Руслан Стрілець на полях СОР28 розповів про кліматичну політику України

09.12 19:55    
Чому кліматична політика України не може “почекати” до завершення війни, як формуємо її вже зараз і плануємо на період відбудови. Про це розповів Міністр Руслан Стрілець на полях СОР28 в українському павільйоні, презентуючи бачення національного кліматичного треку.

“За 555 днів війни в нашій країні викиди СО2 сягнули 150 млн тонн. З них 60 млн тонн – спровоковані пожежами та військовою діяльністю. Кліматичні проблеми не чекають. Вони вже призводять до “вимирання” територій. Економічні втрати світу можуть сягнути 120-600 трлн доларів до 2100 року. Лише на Півдні України ми можемо втратити 1 млн га суходолу. Це майже як площа Чорногорії”, – зазначив Міністр.

За його словами, для України ефективна кліматична політика, це ще й питання руху до ЄС та зеленої відбудови. Тому вже визначено першочергові кроки, які наближають країну до цих цілей.

Серед запущених практичних процесів Руслан Стрілець відзначив:

•оновлення та удосконалення національної системи моніторингу звітності та верифікації викидів парникових газів;

•запланований запуск пілотної системи торгівлі викидами у 2025 році із повним запуском у 2026 році. Це дозволить країні приєднатися до європейської СТВ. Адже ми не хочемо, щоб наші відстрочки по СВАМ або будь-які спеціальні умови, стали єдиною причиною, чому Україну не візьмуть у ЄС;

•відкриття спільно з німецькими партнерами Кліматичного офісу в Україні. Це майданчик для співпраці в рамках Паризької угоди та інструмент залучення інвестицій для зеленої відбудови;

•готовність України бути учасником карбонмаркету вже сьогодні. Маємо відповідні домовленості із Швейцарією та на шляху до співпраці з Японією щодо викупу надлишкових квот викидів.

“Чи бачимо ми Україну кліматично нейтральною в майбутньому? Так. Чи потрібно для цього реалізовувати національну політику в умовах війни? Так! Як сказав Президент Володимир Зеленський, відбудова України – це не тільки про те, що маємо зробити після нашої перемоги, а й те, що потрібно робити вже просто зараз. Тож продовжуємо працювати у цьому напрямку”, – наголосив Руслан Стрілець.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:59
Службовий статус для незаконного переправлення військов ...
Сьогодні 17:59
«Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 1,6 млр ...
Сьогодні 17:58
Держспецзв’язку затвердила Методику оцінювання ризиків ...
Сьогодні 17:58
Леся Карнаух: ДПС працює над тим, щоб більше громад зап ...
Сьогодні 17:57
485 інформаційних систем в Україні авторизовані у першо ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
23 липня 14:03
Не списуйте це на вік - перші ознаки серйозних проблем ...
22 липня 16:26
Як обрати майданчик для масштабної ділової події без за ...
20 липня 17:26
Лазерна різка vs плазма vs гідроабразив: коли яка техно ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення