СБУ затримала ще 3-х колаборантів, серед яких експосадовець суду та окупаційна «директорка» захопленої школи на Луганщині

17.07 14:09    
Служба безпеки затримала ще трьох колаборантів, які на початку повномасштабного вторгнення пішли на співпрацю з рф.
Одним із фігурантів є колишній судовий розпорядник. Після захоплення міста Ізюм експосадовець приєднався до місцевого «відділення поліції мвс рф».
Там його призначили «помічником оперативного чергового» окупаційної установи.
На цій «посаді» колаборант охороняв будівлю репресивного органу рашистів, а також допомагав їм збирати інформацію про місцевих жителів, зокрема учасників руху опору.
Після звільнення громади зловмисник втік на Дніпропетровщину, де «заліг на дно» в орендованій квартирі. Співробітники СБУ встановили його місцеперебування і затримали.
Крім того, на Львівщині викрито колишню «директорку» однієї зі шкіл тимчасово окупованої частини території Луганщини.
Нею виявилась мешканка міста Антрацит, яка після захоплення населеного пункту пішла на співпрацю з рашистами.
На цій «посаді» колаборантка запроваджувала «освітні стандарти» країни-агресора в українському навчальному закладі та схиляла вчителів до співпраці з окупантами.
Згодом фігурантка вирішила провідати свою доньку в Києві і для цього намагалася в’їхати на підконтрольну Україні територію через рф та Євросоюз.
Співробітники СБУ затримали зловмисницю на спробі перетину державного кордону через пункт пропуску «Угринів» на Львівщині.
Ще однією прихильницею кремлівського режиму виявилась мешканка Херсонщини. Після захоплення Бериславського району вона влаштувалася до окупаційного «виборчкому».
За матеріалами справи, жінка агітувала місцевих жителів «проголосувати за приєднання» регіону до складу рф під час фейкового референдуму.
Після звільнення правобережжя області колаборантка виїхала до родичів у Херсон, де хотіла «відсидітись» та уникнути правосуддя. Але їй це не вдалося – зловмисницю затримали за місцем тимчасового проживання.
Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Триває розслідування. Зловмисникам загрожує від 3 до 15 років тюремного ув’язнення.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Харківській, Львівській та Херсонській областях за процесуального керівництва обласних прокуратур.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:12
Двох браконьєрів з уловом на понад 200 тис. грн затрима ...
Сьогодні 16:09
Україна та Латвія розширюють співпрацю у сфері безпілот ...
Сьогодні 16:09
Уряд працює над збільшенням фінансової підтримки прифро ...
Сьогодні 16:08
Повернутися на службу з СЗЧ і самому обрати підрозділ: ...
Сьогодні 16:07
Довічне позбавлення волі за розстріл двох інструкторів ...
Вчора 16:00
Уряд схвалив законопроєкт для відновлення вільної течії ...
Вчора 15:58
У природоохоронний фонд держави переведено ще 11 тис. г ...
Вчора 15:56
Юлія Свириденко: На реалізацію Планів стійкості регіоні ...
Вчора 15:54
Національний план з енергетики та клімату до 2030 року ...
Вчора 15:52
Уряд ухвалив постанову про створення Українського фарма ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення