Україна працює над дорожньою картою реформування державного управління для відкриття переговорів про членство України в ЄС

05.09 22:12    
Сьогодні, 5 вересня 2024 року, відбулось експертне обговорення щодо розробки Дорожньої карти за сферою «Реформування державного управління» в межах підготовки до перемовин про членство України в ЄС.

Дорожня карта з питань реформування державного управління є однією з передумов відкриття переговорів по Кластеру 1 «Фундаментальні сфери», що має особливий статус, адже відкривається першим у процесі перемовин і закривається останнім.

Метою заходу стало визначення пріоритетних тем та проектів реформи державного управління до 2030 року, а також продовження роботи над Дорожньою картою.

В роботі взяли участь представники органів влади, організацій громадянського суспільства, українських та міжнародних експертів, проектів міжнародної технічної допомоги, науково-дослідних установ та бізнесу.

Захід проводився Секретаріатом Кабінету Міністрів України за підтримки проекту ЄС «Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) та Офісу реформ Кабінету Міністрів України.

З вітальним словом виступив Державний секретар Кабінету Міністрів України:

«25 червня офіційно відкрились переговори України про вступ до ЄС. Зараз триває процес скринінгу, під час якого Єврокомісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства й інституційну спроможність цієї країни-кандидата законодавству ЄС. Восени пройдуть двосторонні зустрічі в межах скринінгу, а вже наприкінці року Єврокомісія оприлюднить свій скринінговий звіт про відповідність Українського законодавства та інституційної спроможності нормам ЄС і про стан готовності країни-кандидата до членства в ЄС. Сьогоднішній захід розпочинає публічні консультації щодо розробки Дорожньої карти з питань реформування державного управління в межах переговорного процесу щодо членства України в ЄС», - зазначив Олександр Ярема.

Олег Войтович, заступник державного секретаря Кабінету Міністрів України, наголосив на важливості спільної роботи, адже тільки таким чином наша держава зможе прискорити шлях до членства в ЄС.

«В цій роботі ми всі є однодумцями та соратниками, адже робота над дорожньою картою є важливою для нашої країни. При цьому в нас є базові орієнтири у визначенні пріоритетів, а саме оновлені Принципи державного управління OECD/SIGMA та моніторинговий звіт про відповідність державного управління в Україні цим принципам, а також Звіт Єврокомісії про розширення ЄС і рекомендації для України».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
06 грудня 18:47
Рятувальники ліквідували пожежу в приватному домоволоді ...
06 грудня 00:56
Сучасні технології на варті безпеки: запорізькі рятувал ...
06 грудня 00:55
Алла Басалаєва: Посилені механізми фінансового контролю ...
06 грудня 00:55
Аудиторська рада визначила напрями для удосконалення си ...
06 грудня 00:54
Держаудитслужба та Expertise France узгодили подальші к ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
26 листопада 22:11
Бездротові навушники: ключові переваги та особливості
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення