Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

02.11 11:56    
Посилення механізмів пошуку та повернення полонених і депортованих росією українських громадян обговорила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з Міністром юстиції та цифрових справ Естонії Ліісою-Лі Пакоста. Зустріч відбулася на полях Міністерської конференції щодо людського виміру Формули миру, що відбулася 30-31 жовтня у Монреалі, Канада.

Віце-прем’єр-міністр подякувала Ліісі-Лі Пакоста за її участь у Конференції, а також висловила вдячність за послідовну підтримку Естонії України у її боротьбі проти російської агресії.

Ольга Стефанішина також представила концепцію та механізм роботи Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у звʼязку із збройною агресією росії проти України.

«У нас є власний, дуже серйозний потенціал для адміністрування і роботи над тим, щоб зробити цей інструмент дієвим. Також Україна вже має домовленості з міжнародними партнерами, які висловили готовність підтримувати роботу реєстру. Нам потрібна, головним чином, координаційна підтримка та сприяння. Україна дуже зацікавлена у співпраці з таким надійним партнером, як Естонія, на шляху його реалізації», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Міністр юстиції Естонії у свою чергу відзначила, що її країна має значний досвід роботи з безпечної обробки чутливих даних, яким готова поділитись.

У межах зустрічі обговорили також можливості посилення цифрової співпраці, зокрема в межах діяльності Міністерств юстиції. В Естонії портфель Міністра юстиції було розширено за рахунок цифрової трансформації з метою розбудови цифрової держави.

«Україна вже пройшла довгий шлях діджиталізації. Це не лише про спрощення бюрократичних процесів, але і дуже важливий елемент боротьби з корупцією. Я була б дуже рада поділитися нашим досвідом, тому що це, в першу чергу, досвід роботи у кризовій ситуації – війні, але від того він не менш ефективний», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Окремо обговорили питання збереження та посилення санкцій проти росії за її вторгнення в Україну, а також використання заморожених російських активів на користь нашої держави. Сторони домовилися тісно співпрацювати, зокрема на міжнародному рівні. Міністр Естонії розповіла про ухвалене законодавче регулювання, що дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, які росія завдає Україні внаслідок війни.

Міністри присвятили окрему увагу прогресу України на шляху до ЄС та євроінтеграційному порядку денному країни, зокрема в контексті опублікованого цього тижня Звіту в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року.

«До кінця листопада цього року ми маємо намір завершити всі процедури в межах скринінгу основних питань, і Комісія рекомендувала України якнайшвидше переходити до наступного кроку перемовин, відкриття Кластеру 1. Ми розраховуємо, що Європа підтримає це рішення на початку 2025 року. Тож ми рухаємося динамічно, і зараз в пріоритеті – розбудова спроможностей та створення надійного майданчика для дискусії, щоб усі: представники державного сектору, бізнес-асоціацій, громадянського суспільства, консолідували зусилля на шляху до спільної мети», – зауважила Ольга Стефанішина.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:21
Корупція боїться твого контролю: НАЗК реалізувало загал ...
Вчора 20:20
Український культурний фонд відкрив прийом заявок на гр ...
Вчора 20:18
Держаудитслужба розпочала виконання плану заходів Дорож ...
Вчора 20:17
Держаудитслужба надала практичні рекомендації освітянам ...
Вчора 20:17
На Хмельниччині до довічного ув’язнення засуджено 48-рі ...
Вчора 20:10
Мінрозвитку: Навесні 2026 року в Миколаїв подаватиметьс ...
Вчора 20:08
Міноборони профінансувало понад 1,5 млрд грн для віднов ...
Вчора 20:06
Наближаємо цифровий безвіз: у Брюсселі обговорили план ...
Вчора 20:06
Мінцифри: Bug Bounty – для державних систем
Вчора 20:04
Мінрозвитку: Триває реалізація проектів з відновлення з ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення