Demine Ukraine Forum: У Києві підбили підсумки гуманітарного розмінування у 2024 році

03.12 17:11    
Україна за рік суттєво наростила спроможності в розмінуванні, збільшивши в рази кількість операторів протимінної діяльності та машин для розмінування. Про це заявив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час другого форуму Demine Ukraine, який пройшов 2 грудня в Києві. На кінець року урядові та приватні оператори мають 151 машину для гуманітарного розмінування, а кількість саперів зросла до понад 4 тисяч осіб.

«Ми вдячні всім партнерам за надання машин для розмінування, яких стає все більше і більше. Водночас робимо акцент на локалізації і розвитку українського виробництва. В полях вже працює українська техніка і техніка іноземних компаній, що виготовлена в Україні і демонструє відмінні результати. Закликаємо партнерів, які прагнуть допомогти нам технікою, замовляти виготовлення нових машин саме на українських підприємствах. Це буде для нас подвійною допомогою: і економіці, і нашій безпеці», — сказав Денис Шмигаль на відкритті заходу.

Ще одним важливим здобутком цього року стало відкриття ринку гуманітарного розмінування, завдяки чому до гуманітарного розмінування вдалося залучити приватних операторів протимінної діяльності. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, підбиваючи підсумки у галузі за поточний рік.

«Для допомоги аграріям ми запустили механізм компенсації за послуги з розмінування і покриваємо 100% вартості такої роботи. Вже відбувся 31 аукціон в системі Prozorro, за підсумками яких підписані угоди на майже пів мільярда гривень. Ми змогли отримати падіння початкової ціни більше, ніж на 17%, зекономивши близько 92 мільйонів гривень. Програма діятиме і наступного року — на неї закладено 1 мільярд гривень», — зазначила Юлія Свириденко.

Одним із ключових завдань для Уряду і Мінекономіки є підтримка інновацій у сфері гуманітарного розмінування. Нові технології на кшталт використання у безпілотників із сенсорами для пошуку мін можуть стати геймчейнджерами у протимінній діяльності, вважає Юлія Свириденко. Тому Міністерство економіки працюватиме над збільшенням кількості грантів для інноваторів у наступному році.

Загалом форум зібрав понад 350 учасників, серед яких представники Уряду, міжнародних організацій, бізнесу, неурядових ініціатив, а також експерти з розмінування. Під час тематичних панелей обговорили економічний ефект розмінування, технології та інновації в протимінній діяльності, виробництво техніки для розмінування тощо.

Подивитися трансляцію кожної панелі Форуму можна за посиланням.

Партнерами Demine Ukraine Forum стали Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні, ПУМБ, Київстар, Uklon, Starlightmedia, Американська торговельна палата, Європейська Бізнес Асоціація.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:54
На Черкащині військовий вимагав 15 тис доларів США за ...
Вчора 21:53
На Одещині водійка намагалась вивезти 30-річного чолові ...
Вчора 21:53
Прикордонники викрили злочинну групу, яка продавала «бр ...
Вчора 21:52
На Волині прикордонники виявили колаборантку із так зва ...
Вчора 21:52
На кордоні зі Словаччиною затримали групу порушників
26 лютого 15:39
Семена оптом: Преимущества закупки больших партий семян ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
23 лютого 22:59
Ремонт и обслуживание компьютерной техники в Днепре: по ...
21 лютого 00:25
Порівняння дохідності від оренди в популярних мегаполіс ...
19 лютого 21:03
Регіональні сайти новин: особливості та актуальність
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення