Стратегічні пріоритети спільної роботи Міністерства економіки України з міжнародними партнерами на 2025 рік окреслили на установчому засіданні секторальної робочої групи з економічного відновлення індустрій та МСП, яке провели цього тижня в Києві. Зустріч відбулася за співголовування першого заступника Міністра економіки Олексія Соболева, керівника секції публічних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генріка Відфільдта та керівника програм співробітництва Посольства Німеччини в Україні Маркуса Коля.
Читайте по темі: Как найти качественного производителя мужской обуви оптом? -
https://ruporzt.com.ua/interestingness/210356-kak-nayti-kachestvennogo-proizvoditelya-muzhskoy-obuvi-optom.html«Зараз бачимо великий інтерес до реформ, пов'язаних з євроінтеграцією, виконанням Плану України для Ukraine Facility та угодами з МВФ. Тож маємо унікальну можливість спільно реалізовувати ці реформи та сприяти економічному відновленню України. Ефективна координація роботи донорів є ключовим аспектом у розподілі ресурсів, забезпеченні синергії між партнерами та залученні міжнародної підтримки для нових економічних потреб», — наголосив під час відкриття засідання перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев.
У засіданні також взяли участь і представники секретаріату Української Платформи Донорів, які наголосили на взаємовигідній активній співпраці з СРГ. Серед напрямків — питання координації з основними офісами партнерів у різних країнах, залучення бізнес-консультантів, збір даних по різних галузях та допомога в реалізації пріоритетних проектів на місцях.
СРГ з економічного відновлення працюватиме за трьома основними напрямками, за кожний з яких відповідатиме відповідна тематична підгрупа, координаторами якої є представники Міністерства економіки спільно з партнерськими інституціями — GIZ, UNIDO, KfW.
Один з напрямків — це прискорене зростання МСП, що сприятиме економічному відродженню. Підгрупа, яка вестиме цю роботу, вже має суттєві напрацювання в координації зусиль донорів. Секретаріат Альянсу Стійкості МСП збирав дані від партнерів для виявлення можливих прогалин щодо потреб бізнесів в Україні і реалізації Операційного плану Стратегії МСП. Це дозволить уникнути дублювання зусиль і спрямувати допомогу туди, де вона потрібна. Наразі підгрупа вдосконалюватиме цю роботу і зможе поділитися напрацюваннями з іншими.
Друга підгрупа працюватиме над підвищенням економічної складності української промисловості та зеленим відновленням. Серед стратегічних напрямів роботи — визначення проектів з промисловою орієнтацією та їхня координація, підвищення видимості таких проектів для міжнародних партнерів, укладання взаємовигідних контрактів.
Основний напрямок роботи третьої підгрупи СРГ — це збільшення притоку прямих іноземних інвестицій, мобілізація внутрішнього капіталу України та розширення доступу до фінансування.
Учасники СРГ домовилися, що всі підгрупи обмінюватимуться внутрішніми напрацюваннями задля координації спільних результатів та ефективної співпраці. Загалом Секторальна робоча група з економічного відновлення збиратиметься щонайменше раз на квартал. Усі ключові напрацювання по напрямках роботи будуть представлені на Конференції з відновлення України URC 2025 в Римі.