Польща виділила 2,5 млн злотих на проекти з протимінної діяльності в Україні

20.12 23:25    
Польща виділила 2,5 мільйона злотих (приблизно 637 тис. доларів США) на підтримку протимінної діяльності в Україні. Відповідну угоду Міністерство закордонних справ Польщі підписало із Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні. Виділені кошти будуть спрямовані на посилення безпеки та стабільності в районах України, сильно забруднених наземними мінами та вибухонебезпечними залишками війни.

Читайте по темі:
НаЖитомирщині піротехніки ДСНС знешкодили мінометну міну часів минулих війн -
https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/211088-na-zhitomirschin-protehnki-dsns-zneshkodili-mnometnu-mnu-chasv-minulih-vyn.html

«Ми глибоко вдячні Польщі за щедрий внесок, який зміцнить безпеку України та допоможе відновити нормальне життя наших постраждалих громад. Ця співпраця є прикладом міжнародної солідарності, необхідної для подолання викликів, пов'язаних із протипіхотними мінами. Завдяки цьому ми робимо безпечнішою Україну і посилюємо глобальну продовольчу безпеку», – сказала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Внесок Польщі буде спрямований на інноваційні заходи з вивільнення земель, зокрема на збільшення спроможності з розмінування земель із залученням службових собак-саперів. У межах цієї ініціативи 16 спеціально навчених собак під керівництвом восьми кінологинь активно долучають до обстеження великих територій, забруднених мінами, у Миколаївській області. Також близько половини фінансування призначено для тестування БПЛА та дистанційного зондування, а також проведення польових операцій у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

«Україна вважається однією з найбільш забруднених мінами країн світу. Цим внеском Польща підтверджує свою непохитну відданість безпеці та прогресу України, а також солідарність з Україною з першого дня повномасштабної війни, розпочатої російським агресором. Ми впевнені, що наша допомога прискорить зусилля з розмінування та зміцнить інституційну спроможність, необхідну для вирішення цих проблем, дотримуючись наших спільних цілей», – заявив тимчасовий повірений у справах Посольства Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч.

Кошти, виділені Польщею, також сприятимуть зміцненню національного потенціалу у сфері протимінної діяльності та реалізації стратегічних операцій з вивільнення земель у постраждалих регіонах. Ці зусилля є життєво важливими для відновлення засобів до існування та зміцнення стійкості громад, що постраждали від війни.

«Життєво важлива підтримка Польщі є прикладом відданості міжнародного співтовариства справі відновлення України. Ці кошти допоможуть нам просувати ініціативи з безпеки та розширювати можливості постраждалих громад на шляху до майбутнього, позбавленого страху», – зауважив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

Довідково

Програма ПРООН з протимінної діяльності в Україні має на меті інтегрувати протимінну діяльність у ширші гуманітарні програми та стратегії розвитку. У співпраці із міжнародними партнерами, державними структурами, зокрема Міністерством економіки України зосереджується на відновленні життєво важливої інфраструктури, допомозі постраждалим та інформуванні про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами, у постраждалих регіонах.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:54
На Черкащині військовий вимагав 15 тис доларів США за ...
Вчора 21:53
На Одещині водійка намагалась вивезти 30-річного чолові ...
Вчора 21:53
Прикордонники викрили злочинну групу, яка продавала «бр ...
Вчора 21:52
На Волині прикордонники виявили колаборантку із так зва ...
Вчора 21:52
На кордоні зі Словаччиною затримали групу порушників
26 лютого 15:39
Семена оптом: Преимущества закупки больших партий семян ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
23 лютого 22:59
Ремонт и обслуживание компьютерной техники в Днепре: по ...
21 лютого 00:25
Порівняння дохідності від оренди в популярних мегаполіс ...
19 лютого 21:03
Регіональні сайти новин: особливості та актуальність
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення