В Україні врегульовано роботу системи оперативно-технічного управління мережами електронних комунікацій

27.01 17:22    
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Порядок створення та діяльності системи оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами загального користування та Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України в умовах надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану.

Відтепер до складу системи входять:

Адміністрація Держспецзвʼязку – головний орган управління в системі оперативно-технічного управління мережами;
Національний центр управління оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами (НЦУ);
центри управління мережами – структурні підрозділи постачальників, що виконують функції безпосереднього управління власними електронно-комунікаційними центрами;
інформаційно-аналітична система оперативно-технічного управління та відповідні технічні засоби.
Постанова розроблена з урахуванням практики досвіду організації мереж електронних комунікацій під час воєнних дій з метою унормування нормативно-правової бази до вимог Єдиного цифрового ринку ЄС, приведення у відповідність до Закону України “Про електронні комунікації”, а також приведення організаційно-правової бази у відповідність до сучасних викликів та вимог.

Окрім оновлення складу системи, Порядок визначає:

функціонування системи оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами загального користування в звичайному та надзвичайному режимах;
підготовку електронних комунікацій загального користування до функціонування в умовах надзвичайного та воєнного стану;
взаємодію складових системи оперативно-технічного управління (НЦУ та центрів управління мережами операторів) із підрозділами Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів;
повноваження НЦУ в умовах надзвичайного та воєнного стану щодо тимчасового обмеження надання електронних комунікаційних послуг для цілей безпеки і оборони держави.
НЦУ був створений у системі Держспецзвʼязку у 2019 році для оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами всіх постачальників електронних комунікаційних послуг під час надзвичайних ситуацій, надзвичайного або воєнного стану.

Від початку широкомасштабного вторгнення з введенням воєнного стану в Україні НЦУ узяв під оперативно-технічне управління усі мережі операторів та провайдерів в Україні. З цього часу НЦУ видав понад 12 тисяч розпоряджень та надав 10 тисяч послуг з організації електронних комунікацій в інтересах сил безпеки й оборони України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
15 серпня 23:44
Держгарантії на портфельній основі: Уряд оновив правила ...
15 серпня 23:42
МОЗ узгодило з представниками французького агентства но ...
15 серпня 23:40
Стартував відбір українських технологічних компаній для ...
15 серпня 23:38
41,1 млн грн із коштів UNITED24 спрямують на підтримку ...
15 серпня 23:36
Микола Калашник: З 1 вересня Укрзалізниця підвищить зар ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення