Міненерго розраховує на стратегічну підтримку Данії в посиленні та розвитку української енергосистеми

28.01 23:44    
Міністерство енергетики України розраховує на стратегічну підтримку Данії для посилення української енергетичної системи та подальшого її розвитку.

Презентація трирічної програми Дансько-українського партнерства відбулася у Києві за участі Посла Королівства Данія в Україні Олє Егберга Міккельсена, заступника Міністра енергетики України Романа Андарака, керівника групи з питань європейського сусідства МЗС Данії Анни Кал, представників Данського енергетичного агентства та інших учасників.

Стратегія базується на актуальних потребах і планах України, які полягають, зокрема, й у відновленні та розвитку енергетичної інфраструктури. Одним із принципів партнерства залишатиметься забезпечення енергетичної безпеки, «зелений» перехід, також Данія і надалі підтримуватиме Україну на шляху європейської інтеграції.

Роман Андарак подякував данським партнерам за співпрацю і готовність підтримувати Україну, зокрема у питаннях відновлення та розвитку енергетичного сектору.

«З вашою підтримкою та підтримкою інших міжнародних партнерів ми, звичайно, будемо продовжувати ремонтувати і відновлювати енергетичну інфраструктуру, яку цілеспрямовано руйнує росія. Але ми повинні зосередитися не лише на ремонтних кампаніях, але й думати про майбутнє, проекти розвитку та трансформації. Одним із важливих напрямків, зокрема, є відновлювана енергетика: кожен оберт вітрової турбіни є внеском в енергетичну незалежність», - зазначив заступник Міністра.

Роман Андарак подякував за підтримку і розвиток власних інституційних спроможностей Міністерства енергетики, зокрема з питань енергетичного моделювання і прогнозування.

Під час заходу посол Данії в Україні наголосив, що важливим напрямком співпраці між країнами залишається озброєння та засоби захисту. Також Олє Егберг Міккельсен зазначив, що Данія та Україна вже мають успішні проекти співпраці з питань відновлення інфраструктури, зокрема у Миколаєві.

Презентовану Стратегію розроблено данською стороною за участі представників експертного середовища та, зокрема, у консультаціях з Міністерством енергетики України. Затвердження документа Міністерством закордонних справ Данії очікується найближчим часом.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:03
Українці 40+ років зможуть безоплатно пройти скринінг з ...
Вчора 21:01
Інтернет під час блекаутів: українці зможуть шукати xPO ...
Вчора 21:00
Юлія Свириденко заслухала звіт заступника Голови Держау ...
Вчора 21:00
Досвід України в реалізації програм Interreg став прикл ...
Вчора 20:59
До кордону не доїхали: на Буковині прикордонники затрим ...
09 грудня 19:44
Топ-6 піц у Don Peperon, які замовляють у Житомирі найч ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення