ДПС: Неприбуткові організації отримали додаткові можливості для допомоги військовим та цивільним

30.01 23:09    
Розширено умови перебування благодійних організацій у Реєстрі неприбуткових установ та організацій, а також доповнено перелік отримувачів допомоги від неприбуткових організацій, яких внесено до зазначеного Реєстру.

Відповідні зміни до Податкового кодексу набули чинності 30 грудня 2024 року.

Що саме змінилося?

1. Благодійні організації мають право здійснювати виплати своїм працівникам без ризику втратити статус неприбуткової організації.

Йдеться про такі виплати:

компенсації та інші виплати (включаючи ті, що є додатковим благом) за умови, що такі компенсації та інші виплати пов’язані з діяльністю організації і передбачені її статутом та/або іншими документами та не суперечать Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
ці компенсації та інші виплати не повинні перевищувати 25% від загальних адміністративних витрат благодійної організації за рік.
2. Коло отримувачів благодійної допомоги від неприбуткових організацій під час воєнного або надзвичайного стану доповнено переліком з числа фізичних осіб (крім засновників, учасників неприбуткових організацій або пов’язаних з ними осіб):

▪ військовослужбовці, учасники бойових дій та співробітники силових структур тощо;

▪ члени родин військових у разі їх поранення чи загибелі;

▪ працівники підприємств і організацій, сил цивільного захисту, які беруть або брали участь у заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, перебуваючи безпосередньо в районах бойових дій.

Таким чином, неприбуткові організації отримали додаткові можливості для допомоги військовим та цивільним.

Довідково

Закон України від 17 грудня 2024 року № 4143-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України окремих товарів оборонного призначення» набрав чинності 30 грудня 2024 року.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Вчора 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Вчора 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Вчора 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Вчора 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Вчора 18:50
Зарплати медиків екстреної та первинної допомоги зроста ...
Вчора 18:48
Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ проведуть навчання з ко ...
Вчора 18:46
Уряд змінив підхід до розрахунку зарплат у будівництві ...
Вчора 18:46
Досвід Німеччини: орієнтир для розвитку системи торгівл ...
Вчора 18:44
Денис Шмигаль: Підготовка до наступної зими є одним із ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення