Герман Галущенко і гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відвідали одну з підстанцій, критичних для атомної генерації

04.02 23:34    
Міністр енергетики України Герман Галущенко разом з делегацією МАГАТЕ на чолі з генеральним директором Рафаелем Гроссі, а також у супроводі т. в. о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексія Брехта, т. в. о. керівника НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олега Корікова відвідали один з ключових обʼєктів системи передачі електроенергії, який є критичним для забезпечення безпечної роботи атомних станцій України.

Спостережні місії Агентства продовжують відстежувати ситуацію на ключових підстанціях.

«Ці підстанції є частиною ланцюга забезпечення радіаційної та ядерної безпеки, саме тому дуже важливо, що Рафаель (генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі) тут сьогодні особисто, що є місії МАГАТЕ, які вже відбулися кілька разів і будуть відбуватися надалі на ці підстанції, що рівень обговорення цього питання є на найвищому рівні у світі, на засіданнях МАГАТЕ, дуже важливо що ми продовжуємо моніторинг цих підстанцій», - сказав Герман Галущенко під час візиту.

Він наголосив: те, що роблять росіяни, атакуючи ці підстанції, які є критичними для роботи атомної генерації, є справжнім терором, і дуже важливо, що експерти МАГАТЕ мають доступ, бачать руйнування і дають свою оцінку і офіційні звіти.

«Атомна електростанція виробляє, як ми всі знаємо, електроенергію, але вона також потребує цієї електроенергії для забезпечення безпечної роботи. Коли електростанція її не отримує, це ставить під загрозу безпеку електростанції і зрештою може призвести до аварії. Минулого року, коли я зустрічався з Президентом Зеленським та Міністром, ми домовилися, що почнемо вивчати це питання більш системно, щоб ми зі свого боку в МАГАТЕ могли провести оцінку і надати свій погляд на ситуацію, порівнюючи її з іншими досвідами у світі, щоб дати найкращі рекомендації. Насправді ми відвідали дев’ять підстанцій, які є критично важливими для функціонування та безпечної роботи атомних електростанцій. І, звичайно, ситуація є досить критичною», - сказав Рафаель Гроссі під час візиту на обʼєкт.

Зі свого боку керівник Укренерго Олексій Брехт зазначив: «Для нас важливо, щоб факти російського енергетичного тероризму належно фіксувались і документувались. Світ має бачити, що агресор порушує всі норми міжнародного права, завдаючи регулярних ударів по цивільній енергетичній інфраструктурі України, створюючи загрози безпечній роботі атомних електростанцій. До чого призводять російські ракетно-дронові удари по наших підстанціях – ми сьогодні наочно продемонстрували керівникові МАГАТЕ. Сподіваємось, що це допоможе нарешті зупинити удари по українській енергосистемі».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
Вчора 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
Вчора 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
Вчора 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
Вчора 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
Вчора 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Вчора 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Вчора 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Вчора 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Вчора 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення