У столиці судитимуть приватного нотаріуса та трьох її спільників, які привласнили близько 1 млн грн з банківських рахунків померлих громадян

06.02 11:43    
Протиправну діяльність фігурантів у жовтні минулого року викрили слідчі та оперативники Оболонського управління поліції.

Як встановили правоохоронці, шахрайську схему організувала 42-річна приватний нотаріус, яка залучила собі у помічники двох чоловіків та жінку віком від 40 до 43 років. Згідно із розробленим планом, фігуранти від клієнтів отримували інформацію про наявність грошей на банківських рахунках їх померлих близьких родичей, а потім, використовуючи підроблені документи, переоформлювали спадщину на себе.

Так, слідством було доведено, що у 2022 році 30-річна киянка звернулася до приватного нотаріуса, щоб оформити спадщину, що залишилася після смерті її батька. Дізнавшись, що на рахунку померлого зберігається значна сума коштів - близько 860 тисяч гривень, зловмисниця вирішила заволодіти цими грошима. Вона надала спадкоємиці фальшиву відповідь з банку, в якій була вказана інша сума - лише 112 гривень. Надалі зловмисники підробили свідоцтво про право на спадщину за заповітом на одного з учасників групи та, використовуючи підроблений документ, зняли з рахунку померлого кошти та незаконно їх привласнили.

Крім цього, у 2023 році ділки ошукали іншу спадкоємицю. Дізнавшись, що на рахунку її померлого сина знаходиться 183 тисячі гривень, фігуранти заволоділи цими коштами. Про те, що жінка стала жертвою злочину, потерпіла дізналась від правоохоронців.

Під час проведення ряду обшуків за місцями мешкання фігурантів та у робочому кабінеті організаторки слідчі вилучили документацію, мобільні телефони та банківські карточки. Всім чотирьом учасникам було повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (в редакції до 11.08.2023) Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому, та за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів.

Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснювалось Оболонською окружною прокуратурою.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
Вчора 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
Вчора 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
Вчора 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
Вчора 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
Вчора 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Вчора 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Вчора 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Вчора 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Вчора 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення