За матеріалами СБУ та Нацполіції 15 років тюрми отримали підпалювачі, які виконували замовлення рф на Буковині

06.02 19:27    
За доказовою базою Служби безпеки та Національної поліції реальний термін ув’язнення отримали троє агентів російських спецслужб, які вчиняли підпали на об’єктах Укрзалізниці у Чернівецькій області.

Правоохоронці затримали фігурантів у вересні 2024 року «по гарячих слідах», коли вони підпалили релейну шафу на лінії залізничного сполучення західного регіону.

За матеріалами справи, зловмисниками є двоє братів та їхній знайомий з обласного центру, які шукали «швидкі» заробітки на Телеграм-каналах.

Там їх дистанційно завербував представник російських спецслужб і спочатку дав «тестове» завдання – наносити провокативні графіті на стінах міських будівель.

Потім агенти отримали ворожі інструкції на підпал енергооб’єктів, які забезпечують безперебійний рух потягів, зокрема військових ешелонів Сил оборони.

У такий спосіб ворог сподівався порушити транспортну логістику постачання зброї та боєприпасів для українських військ на фронті.

Під час обшуків у помешканнях фігурантів вилучено мобільні телефони із доказами підривної діяльності на користь рф.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав агентів винними за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).

Усім трьом зловмисникам призначено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернівецькій області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Сьогодні 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Сьогодні 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Сьогодні 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Сьогодні 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Сьогодні 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Сьогодні 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Сьогодні 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Сьогодні 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Сьогодні 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення