Переправляв військовозобов’язаних на гумовому човні до Румунії – на Одещині викрито організатора схеми

13.03 15:08    
За процесуального керівництва Чорноморської окружної прокуратури Одеської області громадянину повідомлено про підозру за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).

За даними слідства, житель Одеси організував злочинну схему переправлення військовозобов'язаних через державний кордон України до Румунії.

Підозрюваний обіцяв своїм клієнтам повний супровід і допомогу в організації переправлення. Для цього він надавав підроблені військові посвідчення з фальшивими відмітками про зняття з обліку, а також детально розроблені маршрути для переправлення морським шляхом. Підроблені документи передбачалося використовувати на території країн ЄС.

Вартість «послуги» становила 3400 доларів США з кожного ухилянта.

Переправлення планувалося здійснити вночі за допомогою гумового човна з мотором. Клієнтів забезпечували картами з GPS-трекерами, каністрами з пальним та інструкціями для точного проходження маршруту.

Проте спробу незаконного перетину кордону було припинено військовими ВМС ЗСУ. Вони помітили підозрілий човен, який відплив у напрямку Румунії, за шість миль від узбережжя Одеси. На борту перебували чотири особи. ВМС негайно відправили човен назад до берега, зупинивши спробу втечі.

Наразі організатору схеми обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Слідство триває, віршуються питання щодо додаткової кваліфікації дій підозрюваного за фактом фальсифікації документі та встановлення інших осіб, причетних до схеми.

Викриття протиправної діяльності здійснювали прокурори спільно з співробітниками ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу Одеського прикордонного загону та ВКР СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
Вчора 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
Вчора 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
Вчора 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
Вчора 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
Вчора 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Вчора 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Вчора 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Вчора 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Вчора 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення