Віталій Коваль обговорив з турецьким колегою розширення співпраці в агросекторі

14.03 15:50    
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з Міністром сільського господарства та лісництва Турецької Республіки Ібрагімом Юмакли.

Участь у зустрічі також взяли заступник Міністра Оксана Осьмачко, голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук, голова Держрибагенства Владислав Невеселий, керівник ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський та представники міністерства сільського господарства Туреччини.

Учасники зустрічі провели шосте засідання Українсько-турецької робочої групи з питань сільського господарства. Міністри підписали Протокол про розширення нашої співпраці в аграрній сфері. Зокрема, про збільшення обсягів торгівлі м’яса птиці, молока та молочної продукції, меду, живої великої та дрібної рогатої худоби, овочів, олії, фруктів та органічних продуктів.

«Серед основних домовленостей з турецьким колегою – розширення обсягу закупівлі української продукції, зокрема кукурудзи і олії. Натомість Туреччина зацікавлена в постачанні тракторів та іншої сільгосптехніки до України. Ми теж бачимо перспективу співпраці в цьому напрямку. Адже в Україні на 1 га використовується в 4 рази менше техніки, ніж в Європі. Тому домовилися з міністром про зустріч турецького і українського бізнесу та асоціацій машинобудування», - зазначив Віталій Коваль.

Також Міністр розповів Ібрагіму Юмакли про можливість експорту української ріпакової олії. За його словами, промисловий ріпак використовують у виготовленні біодизелю, який може замістити паливо в сільськогосподарській техніці.

«Розвиток біоенергетики загалом – один з пріоритетів Мінагрополітики. Тому бачу великий потенціал в цій галузі», - наголосив Віталій Коваль.

Крім того, Віталій Коваль запропонував Міністру збільшити експорт української сої в Туреччину. Соя цікава для Туреччини не лише для виробництва продуктів харчування, а й кормів для тварин. Турецький бізнес вже розглядає можливість будівництва заводів з виробництва кормів та біоетанолу в Україні.

Також Мінагрополітики цікава співпраця у меліорації. В Туреччині при Міністерстві сільського господарства працює Державне агентство водних ресурсів, яке може поділитися своїм досвідом відбудови систем зрошення з українським Державним агентством з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.

Наприкінці зустрічі Віталій Коваль запропонував Ібрагіму Юмакли збирати засідання робочої групи частіше – раз в квартал, аби швидше вирішувати питання співпраці в аграрному секторі.

«Працюємо далі над зняттям бюрократичних перепон для взаємовигідної торгівлі», - підкреслив Міністр.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 21:49
Соціальний захист і підтримка громадян: ключові показни ...
Сьогодні 21:48
Держкомтелерадіо: Суспільний мовник організовує безбар’ ...
Сьогодні 21:46
МОН: Соціальні підприємства в закладах освіти можуть от ...
Сьогодні 21:46
МОН: Перші 55 українських суботніх і недільних шкіл за ...
Сьогодні 21:45
Ми побудували цілісну систему управління антикорупційно ...
09 грудня 19:44
Топ-6 піц у Don Peperon, які замовляють у Житомирі найч ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення