Міндовкілля, разом з партнерами, науковцями та громадськістю розпочало обговорення проекту Стратегії збереження біорізноманіття в Україні

27.03 13:28    
Експертні обговорення стартували онлайн 26 березня і триватимуть до початку травня. Після цього документ передадуть на затвердження Уряду. До дискусій залучатимуть усі зацікавлені сторони, зокрема представників громадянського суспільства та експертного середовища.

"Проект стратегії формувався на основі європейських підходів і є одним з ключових не лише в процесі європейської інтеграції України та наших міжнародних зобов’язань, а й надважливим документом у сфері захисту та збереження біорізноманіття країни”, — наголосила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Свої пропозиції та зауваження до документа у ході першої сесії обговорення висловили, зокрема, очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, керівник ГС "Всесвітній фонд природи Україна" Богдан Вихор та інші представники громадськості.

Участь у першій сесії обговорення також взяли заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва та координатор групи проектів з енергетики та захисту довкілля Програми розвитку ООН в Україні Роман Шахматенко та інші.

Вікторія Киреєва представила учасниками графік засідань робочої групи. Вона зауважила, що всі учасники обговорень завчасно отримуватимуть відповідні документи. Також вона додала, що склад робочої групи може бути розширений, а пропозиції експертів та громадських організацій природоохоронного спрямування будуть належним чином опрацьовані.

Стратегія збереження біорізноманіття визначає 23 стратегічні цілі, які перегукуються зі схваленою у 2022-му році Куньмінсько-Монреальською Глобальною рамковою програмою з біорізноманіття.

Серед цих цілей просторове планування задля збереження біорізноманіття, відновлення деградованих територій, збереження та відновлення дикої флори, зниження впливу забруднень та зміни клімату на біорізноманіття, розвиток зелених зон у містах, а тако залучення додаткових інвестицій.

Окрема увага в документі відводиться розвитку та вдосконаленню природоохоронних територій. В Україні таких нині близько 8% тоді як ЄС ставить за мету мати 30%.

Стратегія також передбачає залучення місцевих громад та бізнесу. Важливим буде і забезпечення збалансованого використання та збереження біорізноманіття в сільському господарстві, адже понад 70% українських земель зайняті під агропромислові потреби, зауважили на зустрічі.

Загалом перший проект Стратегії містить загальний огляд стану біорізноманіття, опис проблем та обґрунтування запропонованих рішень, визначає стратегічні цілі та задачі й конкретні кроки для її впровадження.

Проект Стратегії розроблявся за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН), Global Environment Facility (GEF) та участі Команди підтримки реформ і відновлення при Міндовкіллі.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
30 грудня 20:50
хPON – стабільний інтернет під час знеструмлень
30 грудня 20:47
Рішення Уряду: Непрофільні та арештовані активи — під р ...
30 грудня 20:46
У Дніпрі ліквідовано масштабний шахрайський «офіс» на 1 ...
30 грудня 20:45
У Харкові правоохоронці викрили незаконний обіг підакци ...
30 грудня 20:45
На Львівщині судитимуть зловмисників, які нанесли тілес ...
29 грудня 17:51
Як товщина металу впливає на точність лазерної різки
27 грудня 17:25
Почему рестораны доставляют заказы в алюминиевых контей ...
25 грудня 18:30
Огляд рейтингу служб доставки суші в Києві від Діалог U ...
24 грудня 23:27
Блендер: незаменимый помощник на кухне
23 грудня 17:34
Естетика до кінчиків пальців: як створити бездоганний м ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення