Повідомлено про підозру учасникам НЗФ, які катували цивільних та створювали фейкові сюжети для росмедіа на Херсонщині

01.04 21:57    
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури двом громадянам України заочно повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням. Одному з них також інкриміновано державну зраду (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438, ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, у 2022 році 47-річний мешканець Криму та 56-річний житель Херсона добровільно вступили до незаконного збройного формування - «Государственной службы безопасности Херсонской области», створеного окупаційною адміністрацією для придушення спротиву місцевого населення та реалізації репресивної політики.

Підозрювані брали участь у затриманні проукраїнських активістів і цивільних осіб, яких утримували у нелюдських умовах у створених окупантами катівнях в Херсоні та області. Їх звинувачували у приналежності до ЗСУ або диверсійних груп та застосовували до них позасудові розправи.

Один із підозрюваних проводив допити, під час яких катував потерпілого: одягав на голову протигаз і перекривав доступ повітря, що спричиняло втрату свідомості. Такі тортури застосовувалися щонайменше 15 разів протягом доби та супроводжувалися погрозами розправи для отримання потрібних окупантам зізнань.

Другий підозрюваний змушував інших потерпілих записувати відеозвернення для російських медіа з неправдивими зізнаннями. Вважаючи матеріал недостатньо переконливим, він наказував завдавати побоїв затриманим та вимагав нових зізнань, що відповідали б пропагандистським наративам.

Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
Вчора 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
Вчора 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
Вчора 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
Вчора 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
Вчора 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Вчора 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Вчора 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Вчора 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Вчора 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення