Мінагрополітики: Відбулися перші аукціони із закупівлі рибної продукції вітчизняного виробництва для ЗСУ

17.04 15:47    
Відбулися перші аукціони з постачання рибної продукції вітчизняного виробництва для забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Аукціон відбувся на платформі Prozorro в рамках оновленої моделі постачання 3PL (для м. Києва та Київської обл.) продукції на потреби Збройних Сил України, який був оголошений Державним оператором тилу.

На аукціоні були представлені чотири лоти.

Лот №1 «Сайда, тріска» - аукціон не відбувся, не подався жоден учасник.

Лот №2 «Товстолоб» (26 880,00 грн) подалися 2 учасники (ПП «Посейдон плюс», ТОВ «Чорномор Морепродукт»). Переможець - ПП «Посейдон плюс» (26 308,78грн).

Лот №3 «Короп» (70 400,00 грн) подалися 3 учасники (ПП «Посейдон Плюс», ТОВ «Чорномор Морепродукт», ТОВ «Фішман Трейдинг»). Переможець – ПП «Посейдон Плюс» (66 400,00 грн). Лот №4 «Форель» (693 268,80 грн). Переможець ТОВ «Фішман Трейдинг» (663 768,00 грн). Був лише один учасник.

«Це ще один важливий крок до реалізації ініціативи Мінагрополітики з імпортозаміщення та підтримки вітчизняного виробника. Адже, нагадаю, у 2024 році в Україні закуплено іноземної риби більш як на 1 мільярд доларів. Сьогодні вітчизняні виробники готові закривати державні замовлення українською рибою. Ми бачимо реальний потенціал нашої рибної галузі – і будемо його розвивати», – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Міністр відзначив, що результати аукціону говорять самі за себе. На імпортний лот із сайдою та тріскою — жодного учасника. А от на українські товстолоб, короп і форель — активна конкуренція серед постачальників.

За словами Віталія Коваля, Державний оператор тилу вже працює над розширенням номенклатури – щоб у наступних аукціонах українських позицій було ще більше. Це дасть змогу зміцнити внутрішній ринок, створити робочі місця, скоротити логістику і підвищити продовольчу безпеку.

«Перші аукціони із закупівлі риби для потреб ЗСУ показали, що постачальники готові забезпечувати державні замовлення саме українською продукцією. На лоти з імпортною рибою – такою як сайда чи тріска – взагалі не надійшло жодної пропозиції. Це свідчить про реальний потенціал вітчизняного виробника. Подальша переорієнтація державних закупівель на українську рибу – це крок, який позитивно вплине на розвиток усієї рибної галузі», – зауважив голова Держрибагентства Владислав Невеселий.

«ДОТ підтримує ініціативу українських виробників рибної продукції – постачати Збройним Силам України ширший асортимент і більші обсяги. Тому також ми вже надали пропозиції щодо розширення номенклатури каталогу новими позиціями риби саме вітчизняного виробництва. Рибна продукція не є унікальною. Проте українська продукція має ряд особливостей, які можуть бути вигідніше відносно імпортних аналогів. Як мінімум, гнучкість логістичного ланцюжка вища, а терміни поставок – коротші», – зазначає Галина Літош, директорка програми харчування ДОТ.

Вся риба буде поставлена для забезпечення військовослужбовців ЗСУ, які служать в Києві та Київській області.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:06
Мінсоцполітики: За вихідні ще понад 2 млн українців отр ...
Вчора 18:04
Алла Басалаєва у Львові провела нараду з аудиторами: се ...
Вчора 18:03
На Закарпатті судитимуть посадових осіб НААН за махінац ...
Вчора 18:02
Слідчі поліції викрили депутата Дніпровської міськради, ...
Вчора 18:02
​Майже 165 млн грн збитків на розкраданні природн ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
26 листопада 22:11
Бездротові навушники: ключові переваги та особливості
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення