Уряд підтримав рішення щодо надання «Гирлу річки Прип’ять» статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення

13.05 14:29    
Сьогодні Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо надання водно-болотному угіддю «Гирло річки Прип’ять» статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення. Це рішення стало черговим кроком у реалізації державної політики щодо збереження цінних екосистем України та їх біорізноманіття.

Водно-болотне угіддя «Гирло річки Прип’ять» розташоване в Чорнобильській зоні відчуження в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Його загальна площа - 22 034 гектари. Надання цьому унікальному об’єкту міжнародного природоохоронного статусу підкреслює його важливість як середовища існування численних видів водоплавних птахів та цінної екосистеми в цілому.

«Сьогоднішнє рішення Уряду є свідченням нашої позиції щодо збереження природної спадщини України. Надання статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення «Гирлу річки Прип’ять» – це визнання його унікальної екологічної цінності на глобальному рівні. Ця територія, попри складну та трагічну історію стала важливим осередком біорізноманіття, і ми зобов’язані забезпечити її збереження для майбутніх поколінь», - зазначила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Наступним кроком стане подання відповідної номінації для водно-болотного угіддя «Гирло річки Прип'ять» до Секретаріату Рамсарської конвенції для прийняття остаточного рішення на міжнародному рівні.

«Вдячна Кабінету Міністрів України за підтримку цього важливого природоохоронного рішення. Це демонструє спільне прагнення до збереження унікальних екосистем нашої країни та відповідальне ставлення до виконання міжнародних зобов’язань у сфері охорони довкілля», - висловила вдячність Уряду за підтримку цієї важливої ініціативи Світлана Гринчук.

Наразі в Україні налічується 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, загальна площа яких сягає 930 тисяч гектарів. Попри значні виклики, спричинені збройною агресією російської федерації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України продовжує роботу з розширення мережі природоохоронних територій та посилення їхнього захисту.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:03
Українці 40+ років зможуть безоплатно пройти скринінг з ...
Вчора 21:01
Інтернет під час блекаутів: українці зможуть шукати xPO ...
Вчора 21:00
Юлія Свириденко заслухала звіт заступника Голови Держау ...
Вчора 21:00
Досвід України в реалізації програм Interreg став прикл ...
Вчора 20:59
До кордону не доїхали: на Буковині прикордонники затрим ...
09 грудня 19:44
Топ-6 піц у Don Peperon, які замовляють у Житомирі найч ...
06 грудня 00:19
Як зрозуміти, що піца справді свіжа: прості ознаки для ...
04 грудня 15:15
Почему гофрированные стаканы используют в дорогих завед ...
01 грудня 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення