Психологи та кінологи поліції Буковини провели сеанс відновлювальної терапії для поранених захисників
11.06 00:00
10 червня у відомчому медичному закладі МВС відбувся черговий сеанс каністерапії для поранених бійців, які нині проходять реабілітацію. Захід провели працівники сектору психологічного забезпечення УКЗ спільно з колегами кінологічного центру ГУНП в Чернівецькій області та сектору соціального захисту та супроводу постраждалих ДУ "ТМО МВС по Чернівецькій області". Його мета – об’єднати зусилля для психоемоційного відновлення захисників та їх швидкого повернення до повноцінного життя
Вже не вперше у медзакладах, де лікуються поранені захисники, проводиться унікальна ініціатива – спільні сеанси відновлення за участі психологів, кінологів і спеціально навчених собак. Цей напрям роботи на перший погляд може здатися нетиповим для медичної сфери, проте має глибоке терапевтичне значення і доводить свою ефективність щодня.
Ось і цього разу доброзичливі лабрадори допомагали воїнам із симптомами посттравматичного стресового розладу зменшити рівень тривоги та покращували їм настрій: захисники гладили собак, гралися з ними.
Молодша інспекторка - кінологиня кінологічного центру поліції Буковини Анна Онуфрійчук розповіла про надзвичайні вміння своєї чотирилапої напарниці та особливості її виховання та тренування. За її словами, Умка виховується стресостійкою, аби не боятися оточуючого середовища та мати можливість допомагати усім людям, які цього потребують. Водночас службовий песик сприяв налагодженню діалогу між бійцями та психологами.
Психологиня поліції Буковини Олександра Настасьєва разом із захисниками виконувала спеціальні вправи для зниження рівня стресу, покращення емоційного стану та відновлення внутрішнього ресурсу за участі терапевтичного собаки.
За словами медичних працівників та психологів, які беруть участь у програмі відновлення захисників, результати каністерапії вражають: у пацієнтів знижується тривожність, покращується сон, зменшуються прояви агресії та відчуження. Також з’являється мотивація до участі в інших реабілітаційних заходах.
Особливо помітний лікувальний ефект у випадках, коли поранений захисник має позитивний досвід взаємодії з чотирилапими тваринами ще до служби, або під час неї.
За підсумками проведення подібних заходів воїни відчувають енергію та внутрішню силу: вони усвідомлюють, що їхній біль бачать, чують і хочуть полегшити.
Разом з тим, службові собаки стають для них своєрідним нагадуванням про важливі речі – життя, мир, спокій – які важко, але дуже необхідно відшукати після фронту.
RuporZT
|