Уряд схвалив законопроект, який передбачає збільшення штрафів за порушення водоохоронного законодавства

12.06 17:25    
Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону, який передбачає суттєве посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства у сфері охорони та раціонального використання водних ресурсів. Зокрема, йдеться про підвищення штрафів, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Згідно з новими нормами, для громадян штрафи зростуть до 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів (нині – 3-7), а для посадових осіб – до 200-300 (нині – 5-8).

«Захист водних ресурсів країни є одним з пріоритетів Міндовкілля. Наразі ситуація є такою, що порушення екологічного законодавства доволі часто є дешевшим, ніж виконання природоохоронних вимог. Після підвищення штрафів забруднювачу доведеться платити більше. Подальше схвалення Парламентом цього законопроекту – важливий крок до реальної відповідальності за забруднення вод», – наголосила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Законопроект розроблений на виконання рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування. Зокрема, йдеться про Рішення № 203/3 від 10 травня 2024 року, ухвалене за підсумками виїзного засідання Комітету у Львівській області. Тоді депутати розглядали проблеми забруднення транскордонної річки Західний Буг – однієї з приток Вісли.

Крім того, документ відповідає Плану дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось на 2024-2030 роки, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів від 12 липня 2024 року № 648.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:54
На Черкащині військовий вимагав 15 тис доларів США за ...
Вчора 21:53
На Одещині водійка намагалась вивезти 30-річного чолові ...
Вчора 21:53
Прикордонники викрили злочинну групу, яка продавала «бр ...
Вчора 21:52
На Волині прикордонники виявили колаборантку із так зва ...
Вчора 21:52
На кордоні зі Словаччиною затримали групу порушників
26 лютого 15:39
Семена оптом: Преимущества закупки больших партий семян ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
23 лютого 22:59
Ремонт и обслуживание компьютерной техники в Днепре: по ...
21 лютого 00:25
Порівняння дохідності від оренди в популярних мегаполіс ...
19 лютого 21:03
Регіональні сайти новин: особливості та актуальність
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення