Результати ринкового нагляду за І півріччя 2025 року: 1,8 мільйона одиниць продукції не відповідали вимогам або становили загрозу для здоров’я споживачів

16.07 16:14    
Упершому півріччі 2025 року Держпродспоживслужба як орган ринкового нагляду провела 827 перевірок характеристик продукції, з яких 403 — планові, а 424 — позапланові. Перевірки здійснювалися в межах затвердженого секторального плану державного ринкового нагляду.

Серед продукції, що підлягала перевірці:

побутові лампи та обігрівачі приміщень (на відповідність вимогам енергоспоживання та екодизайну);
електроніка та електроприлади, зокрема низьковольтне обладнання;
дитячі іграшки (перевірка за кількома технічними регламентами: безпечність, електромагнітна сумісність, токсичність);
мийні засоби;
пральні машини та водонагрівачі.
Особлива увага приділялась продукції, що входить до пріоритетних напрямів для підписання Угоди АСАА — «промислового безвізу» з ЄС, що є важливим кроком до інтеграції України у внутрішній ринок Євросоюзу.

Основні результати:

Виявлено понад 1,8 мільйона одиниць продукції, які не відповідали вимогам або становили загрозу для життя та здоров’я людей.
Ухвалено понад 3000 обмежувальних рішень, зокрема:
3019 — щодо обмеження реалізації продукції на ринку,
293 — про повну заборону,
44 — про вилучення продукції з обігу.
Накладено господарських штрафів майже на 30 мільйонів гривень, з яких вже стягнуто 17,5 млн грн.

Упродовж звітного періоду митні органи надіслали 70 повідомлень про призупинення митного оформлення продукції, яка викликала сумніви щодо відповідності вимогам. Держпродспоживслужба ретельно опрацювала кожен випадок та вжила необхідних обмежувальних заходів, аби небезпечні товари не потрапили на ринок.

"Наша мета — зробити український ринок безпечним для кожного споживача та підтримати чесний бізнес, який дотримується стандартів і піклується про якість своєї продукції. Перевірки та своєчасне реагування на порушення — це гарантія того, що кожен українець може купувати якісні та безпечні товари, не переймаючись за своє здоров’я і безпеку близьких," — зазначає заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Вчора 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Вчора 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Вчора 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Вчора 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Вчора 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
22 квітня 22:08
Профессиональная помощь против зависимости: преимуществ ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення