Розвиток лабораторної мережі Держпродспоживслужби — крок до ефективного виявлення мікотоксинів

22.07 23:43    
Мікотоксини — це токсичні сполуки, що утворюються внаслідок життєдіяльності мікроскопічних пліснявих грибів. Вони можуть накопичуватись у продуктах харчування, зокрема у зернових, горіхах, сухофруктах, молоці, м’ясі тощо, і становлять серйозну загрозу для здоров’я людини, спричиняючи отруєння та інші патологічні стани.

З метою ефективного лабораторного контролю мікотоксинів, державні регіональні лабораторії Держпродспоживслужби у 14 областях України, Центральна випробувальна державна лабораторія в Київській області та місті Києві, а також Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) та Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКБІШМ), оснащені сучасним обладнанням — рідинними хроматографами — і мають відповідну акредитацію на проведення досліджень щодо вмісту мікотоксинів.

У зазначених лабораторіях визначаються такі небезпечні речовини:

афлатоксини (B1, B2, G1, G2, M1);
патулін;
зеараленон;
дезоксиніваленол;
охратоксин А;
інші — з використанням методу високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ).
“Безпечність харчових продуктів починається з контролю — і наша лабораторна мережа готова відповідати на виклики. На сьогодні ще 5 регіональних лабораторій — в Івано-Франківській, Кіровоградській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях — запланували закупівлю рідинних хроматографів і розширення сфери акредитації на дослідження мікотоксинів”, – підкреслив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян

Це означає:

Підвищення рівня безпеки продуктів харчування завдяки виявленню мікотоксинів до їх потрапляння у споживчий обіг. Мікотоксини не мають смаку, запаху чи кольору. Але сучасне лабораторне обладнання дає змогу виявити їх навіть у мінімальних концентраціях — до того, як продукт потрапить на полиці магазинів та на ваш стіл.
Оперативне реагування на ризики на місцях без необхідності направлення зразків до інших регіонів. Коли небезпечну речовину можна виявити вже в регіоні, а не чекати аналізу з іншої області — це економить час і дозволяє швидше вилучити потенційно небезпечну продукцію.
Забезпечення належного контролю безпечності продукції в усіх регіонах України. Розширення лабораторної мережі дає змогу контролювати безпечність продуктів не лише в окремих регіонах, а й по всій території України — це крок до справжньої системності.
Дотримання міжнародних вимог, зокрема стандартів Європейського Союзу у сфері ветеринарно-санітарного контролю за забруднювачами харчових продуктів. Це не просто контроль за безпечністю — а це робота за стандартами, які визнаються в ЄС та світі. Це важливо і для експорту, і для довіри всередині країни.
Держпродспоживслужба продовжує послідовну роботу з модернізації лабораторної інфраструктури та впровадження ефективних механізмів контролю, спрямованих на захист здоров’я споживачів та зміцнення системи безпечності харчових продуктів в Україні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
Вчора 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
Вчора 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
Вчора 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
Вчора 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
Вчора 16:59
Денис Шмигаль обговорив з Адміністратором ПРООН Алексан ...
Вчора 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення