Андрій Сибіга за рішенням міністерської зустрічі: Тристоронній формат “Україна-Молдова-Румунія” розвиватиметься як “Одеський трикутник”

08.08 16:52    
У п’ятницю, 8 серпня, у Чернівцях відбулася четверта зустріч на рівні міністрів закордонних справ у форматі “Україна-Молдова-Румунія” Андрія Сибіги, Міхая Попшоя та Оани Цою. До зустрічі також доєдналися в онлайн-форматі міністри закордонних справ Польщі та Литви Радослав Сікорський та Кястутіс Будріс.

Андрій Сибіга поінформував колег про щоденні жорстокі атаки з боку росії та наголосив на важливості повної дипломатичної мобілізації союзників. За словами Міністра тиск на агресора має стати руйнівним. Необхідно підвищити ціну продовження війни, притягнути воєнних злочинців до відповідальності, а також надати більшу військову підтримку Україні та збільшити інвестиції в українську оборону.

“Підтримувати Україну – це в національних інтересах Молдови та Румунії. Це інвестиція в їхню безпеку та добробут. Сьогодні Україна є головним контрибʼютором безпеки в Європі”, - зазначив він.

Очільники МЗС обговорили ключові аспекти порядку денного, зокрема: критично важливі питання регіональної безпеки в контексті війни росії проти України, шляхи забезпечення справедливого та міцного миру, безпеку в Чорному та Балтійському морях, а також Дунайському регіоні, стратегічні комунікації, кібербезпеку, протидію дезінформації та втручанню росії у внутрішні справи, розвиток торговельно-інвестиційного співробітництва, європейську та євроатлантичну інтеграцію, енергетичну безпеку, розвиток прикордонної інфраструктури та логістичних маршрутів, співпрацю між регіонами.

Андрій Сибіга поінформував колег про нещодавні контакти з американськими та європейськими союзниками щодо координації мирних зусиль.

Глава зовнішньополітичного відомства України відзначив важливу роль регіональних альянсів у гарантуванні безпеки та розвитку співробітництва в Центральній та Східній Європі. За ініціативою Міністра, політичні консультації вперше проводяться у спільному форматі “Україна-Румунія-Молдова” плюс Люблінський трикутник.

Сторони досягли рішення про збільшення інституціоналізації формату “Україна-Молдова-Румунія”. Зокрема, домовилися призначити регіональних координаторів, які мають визначити регулярність зустрічей, розробити їхній порядок денний та чіткі спільні задачі й проекти. Дипломати узгодили, що відтепер тристоронній формат матиме назву "Одеський трикутник" на честь міста, де він був створений у 2022 році.

Андрій Сибіга наголосив, що росія прагнутиме підірвати євроінтеграційні процеси України та Молдови. Найкращий спосіб протидіяти цьому - підтримати відкриття перших кластерів та спільний переговорний процес на шляху до ЄС.

“Я також вдячний усім учасникам за підтримку принципової позиції щодо спільного шляху України та Молдови до членства в ЄС”, - зазначив Міністр.

Під час зустрічі дипломати обговорили виклики в інформаційній сфері та кіберзагрози, зокрема посилення ворожої дезінформації та пропаганди, спроби втручання країни-агресора у виборчий процес в незалежних країнах.

Дипломати обговорили створення нового пункту пропуску на українсько-румунському кордоні у Закарпатській області, що сполучить новий міст через річку Тиса. Ще один міст зводиться між Україною та Молдовою через Дністер.

Андрій Сибіга висловив глибоку вдячність країнам-союзникам за непохитну підтримку України на тлі широкомасштабної російської агресії та підтримку позиції щодо членства в ЄС.

За результатами зустрічі міністри закордонних справ України, Молдови та Румунії підписали спільну заяву.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:21
Корупція боїться твого контролю: НАЗК реалізувало загал ...
Вчора 20:20
Український культурний фонд відкрив прийом заявок на гр ...
Вчора 20:18
Держаудитслужба розпочала виконання плану заходів Дорож ...
Вчора 20:17
Держаудитслужба надала практичні рекомендації освітянам ...
Вчора 20:17
На Хмельниччині до довічного ув’язнення засуджено 48-рі ...
Вчора 20:10
Мінрозвитку: Навесні 2026 року в Миколаїв подаватиметьс ...
Вчора 20:08
Міноборони профінансувало понад 1,5 млрд грн для віднов ...
Вчора 20:06
Наближаємо цифровий безвіз: у Брюсселі обговорили план ...
Вчора 20:06
Мінцифри: Bug Bounty – для державних систем
Вчора 20:04
Мінрозвитку: Триває реалізація проектів з відновлення з ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення