Уряд розширив підтримку аграріїв на прифронтових територіях: оптимізація грантової програми та нові дотації

14.08 16:48    
Уряд посилює підтримку агровиробників у прифронтових регіонах. На засіданні 13 серпня Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які розширюють фінансову допомогу сільськогосподарським виробникам на територіях можливих та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

«Рішення Уряду оптимізує два інструменти підтримки аграріїв у прифронтових регіонах. Ми збільшуємо частку держфінансування в грантах для інвестицій у сади та теплиці та розширюємо дотації на гектар на площі з багаторічними насадженнями для поточного виробництва. Ці нові кроки допоможуть зберегти робочі місця, утримати та збільшити площі вирощування культур, забезпечити стабільний обсяг агровиробництва», — зазначив Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболєв.

Гранти на створення та розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства

У програмі грантів на створення та розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства запроваджено єдиний ліміт компенсації вартості висадки насаджень – до 400 тис. грн за гектар для всіх культур та скасування диференціації розміру грантів залежно від культури.

Встановлено нові умови співфінансування:

до 80% вартості проекту висадки насаджень/будівництва модульної теплиці – для суб’єктів, які зареєстровані та провадять діяльність на територіях можливих або активних бойових дій (у тому числі активних бойових дій, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси, і для яких не визначена дата завершення), або мають у власності/користуванні земельні ділянки, з яких 80% і більше розташовано на окупованих територіях;
до 50% вартості проекту висадки насаджень/будівництва модульної теплиці – для всіх інших грантів.
Решту витрат (відповідно не менше 20% або 50%) отримувачі покривають власними або кредитними коштами.

Дотації на гектар

Розширено бюджетну підтримку на площі під багаторічними насадженнями: встановлено дотацію 1000 грн за 1 гектар для територій можливих бойових дій, активних бойових дій, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Довідково

Гранти на закладку садів, ягідників, виноградників і тепличне господарство є частиною урядового проекту «єРобота», запровадженого у липні 2022 року. «єРобота» є складовою політики «Зроблено в Україні» та включає також мікрогранти на відкриття чи розвиток бізнесу, гранти для ветеранів та їхніх сімей, а також гранти на створення й розвиток переробних підприємств. Програми спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 01:13
На Волині викрили схему нелегального переправлення чоло ...
Сьогодні 01:12
Оперативні співробітники ДПСУ викрили схему незаконного ...
Сьогодні 01:12
У Харкові затримали 20-річну вербувальницю жінок для се ...
Сьогодні 01:11
На Київщині викрито військовослужбовця, який організува ...
Сьогодні 01:09
СБУ та Нацполіція затримали російського агента, який на ...
13 жовтня 18:01
Как выбрать велосипед и не переплатить
13 жовтня 17:58
Параметры выбора дверных ручек в квартиру
11 жовтня 18:26
Як тіосульфат натрію впливає на родючість ґрунтів і вро ...
10 жовтня 23:30
Реклама на пакетах: особенности и преимущества
09 жовтня 23:21
Якісна доставка суші: швидко, зручно та смачно
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення