Якщо підліток хоче заробляти на життя: трудові права неповнолітніх

23.09 21:23    
Безбар’єрний доступ до можливості заробляти собі на життя працею гарантований Конституцією України усім громадянам, зокрема й неповнолітнім. Водночас у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов особи віком від 14 до 18 років користуються пільгами, передбаченими законодавством України.

Так, неповнолітніх працівників заборонено залучати:

- до роботи у шкідливих або небезпечних умовах праці;

- до підземних робіт;

- до нічних, понаднормових робіт та робіт у вихідні дні;

- до робіт, пов'язаних з підійманням і переміщенням речей, маса яких перевищує встановлені граничні норми.

Крім того, неповнолітні мають право на відпустку тривалістю 31 календарний день та на щорічний медичний огляд. При прийнятті на роботу для таких працівників не встановлюється випробувальний термін.

Що стосується тривалості робочого часу, то для працівників віком від 16 до 18 років вона обмежена 36 годинами на тиждень. Особи віком від 15 до 16 років можуть працювати не більше 24 години на тиждень. А підлітки віком від 14 до 15 років — не більше 12 годин на тиждень (на канікулах — не більше 24 годин).

Для дітей, які досягли 15 років, влаштування на роботу можливе лише за письмової згоди одного з батьків або особи, яка його замінює. Дітей від 14 років законодавство дозволяє приймати на роботу у вільний від навчання час за згодою батьків, якщо це легка робота, яка не шкодить здоров'ю та навчанню.

Щоб звільнити підлітка, роботодавцеві потрібно мати згоду районної чи міської служби у справах дітей. Водночас батьки та піклувальники підлітків мають право вимагати розірвати трудовий договір, якщо його продовження загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його права.

Трудовий договір з неповнолітнім працівником укладається виключно у письмовій формі. Під час військового стану усі законодавчі норми, які регламентують трудові права неповнолітніх, зберігають чинність.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 22:55
На Прикарпатті викрили організаторів незаконного перепр ...
Сьогодні 22:54
На Вінниччині прикордонники викрили чоловіка, який запл ...
Сьогодні 22:54
Схема на $4500: у Харкові затримали ділка, який торгува ...
Сьогодні 22:53
На кордоні з Румунією прикордонники вилучили колекцію н ...
Сьогодні 22:52
Нацполіція та СБУ викрили організовану злочинну групу, ...
09 січня 16:16
монтаж відеоспостереження
06 січня 18:30
Чим самокрутки привабливіші звичайних цигарок?
05 січня 17:49
Нові колісні екскаватори: майбутнє будівельної галузі з ...
02 січня 23:31
Футбол в Україні та причини його популярності
29 грудня 17:51
Як товщина металу впливає на точність лазерної різки
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення