Двоє серійних злочинців із Харкова, які викрали людину і пограбували обмінні пункти на понад 2,5 млн грн, проведуть за ґратами 9 років

03.10 18:44    
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури двох осіб визнано винними у вчиненні за попередньою змовою грабежів у великих розмірах, поєднаних із застосуванням насильства, розбоїв, спрямованих на заволодіння майном в особливо великих розмірах, незаконного викрадення людини та позбавлення її волі (ч. 3, ч. 4 ст. 186, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України).

Їм призначено покарання у виді дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що двоє мешканців Харкова упродовж кількох років вчиняли низку злочинів, пов’язаних із розбоями та грабежами, зокрема на пункти обміну валют в обласному центрі.

Перший зафіксований злочин стався у лютому 2017 року. Тоді чоловіки проникли до приміщення одного з підприємств на вулиці Космічній, зламавши вікно. Усередині вони напали на охоронця, вдарили його в спину та, утримуючи на підлозі, погрожували йому розправою. Після цього зловмисники викрали два сейфи, в яких зберігалося понад 60 тис. гривень.

У січні 2020 року вони вистежили касира обмінного пункту, дочекалися, поки той повертатиметься додому, та напали на нього. Після побиття змусили чоловіка віддати ключі від приміщення. Один із нападників утримував потерпілого, погрожуючи новими побоями, а інший тим часом проник до офісу та викрав понад 350 тисяч гривень із сейфа.

У липні того ж року зловмисники напали на працівницю іншого обмінного пункту. Вони перехопили її по дорозі на роботу, затягнули до автомобіля та, погрожуючи вбивством, змусили повідомити коди від сигналізації. Отримавши доступ до приміщення, чоловіки викрали майже 850 тис. гривень.

Останній задокументований епізод стався у квітні 2021 року. Цього разу нападники знову застосували силу — побили касирку пункту обміну валют, змусили її відчинити двері, після чого забрали понад 1,5 млн гривень.

Правоохоронці затримали зловмисників.

На вирок обвинувачені очікували під вартою. У судовому засіданні обидва визнали свою вину та щиро розкаялися.

Обвинувальний вирок ухвалено Слобідським районним судом м. Харкова. Триває строк на апеляційне оскарження.

Досудове розслідування проводили слідчі СУ ГУНП в Харківській області.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:35
За матеріалами СБУ довічне ув’язнення отримав «топщур» ...
Вчора 21:35
Виплатили фіктивним працівникам понад 13 млн грн: на По ...
Вчора 21:33
Юлія Свириденко: У Гданську фіналізували домовленості п ...
Вчора 21:32
Комюніке Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко та Пр ...
Вчора 21:29
Із початку повномасштабного вторгнення вдалося мобілізу ...
Вчора 16:30
375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури ...
Вчора 16:28
МОЗ: Україна поділилася з Норвегією досвідом роботи мед ...
Вчора 16:26
Юлія Свириденко: 160 угод на понад 10 млрд євро буде ук ...
Вчора 16:24
Нові можливості для українського експорту: Держпродспож ...
Вчора 16:22
Уряд погодив передачу УЗ трьох арештованих тепловозів Б ...
Вчора 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення