Збитки понад 5 млн грн: на Полтавщині викрито схему заволодіння бюджетними коштами під час закупівлі супутникових телефонів

28.11 18:22    

Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням БЕБ в Полтавській області за оперативного супроводу УСБ України в Полтавській області та УСР НП України в Полтавській області повідомлено про підозру трьом посадовцям департаменту міської ради та директору товариства, які організували схему незаконного заволодіння коштами місцевого бюджету, виділеними на закупівлю засобів супутникового зв’язку для потреб оборони.

За даними слідства, у 2023 році директор департаменту разом з підлеглими спеціалістами, зловживаючи службовим становищем, діючи за попередньою змовою з директором товариства, забезпечили укладення договору на постачання 70 одиниць супутникових телефонів для військовослужбовців за завищеною ціною, з метою отримання неправомірної вигоди.

Так, посадовці департаменту забезпечили проведення закупівлі без конкурентної процедури та визначили постачальником заздалегідь обране товариство. Головний спеціаліст провів формальний ринковий моніторинг, урахувавши лише завищені цінові пропозиції, що дозволило створити видимість обґрунтованості ціни.

Після укладення договору директор товариства, не маючи у наявності обладнання, склав видаткову накладну із неправдивими відомостями про нібито поставку всієї партії. Інший спеціаліст департаменту, достовірно знаючи про відсутність фактичної поставки, вніс до документа завідомо неправдиві відомості про отримання супутникових телефонів.

На підставі підроблених документів директор департаменту підписав платіжні інструкції, після чого на рахунок товариства було безпідставно перераховано понад 13 млн грн.

Лише отримавши кошти, директор товариства придбав необхідні супутникові телефони у іншого постачальника за значно нижчою ціною, а різниця була привласнена учасниками схеми.

Внаслідок вказаних протиправних дій місцевому бюджету завдано збитків на загальну суму понад 5 млн грн.

Дії зловмисників кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України (зловживання службовим становищем, службове підроблення).

Всім підозрюваним обрано запобіжні заходи.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:05
Від початку 2026 року сервісні центри МВС надали понад ...
Вчора 19:05
ДПС разом зі Світовим банком продовжує цифрову трансфор ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів зустріч з Міністром закордонних сп ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Міністром з ...
Вчора 19:03
До 18 тис. доларів за «вирішення» питань із ТЦК та виїз ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення