На Львівщині викрито схему продажу авто, ввезених як гуманітарна допомога для ЗСУ

03.12 17:06    
За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито схему перепродажу легкових автомобілів, які ввозилися з-за кордону під виглядом гуманітарної допомоги для Збройних Сил України (ч. 1 ст. 201-4 КК України). Серед причетних – керівник благодійного фонду на Львівщині.

За даними слідства, з травня цього року 35-річний житель Черкащини організував системне ввезення вживаних авто з країн ЄС, зокрема Литви та Польщі.

Аби уникнути сплати митних платежів, у документах зазначалось, що машини призначені для ЗСУ і ввозились як гуманітарна допомога. Для цього використовувалися реквізити щонайменше трьох благодійних організацій.

Читайте по темі: «Замінував» будинок: у Коростені поліцейські затримали причетного до неправдивого повідомлення - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/232777-zamnuvav-budinok-u-korosten-polceysk-zatrimali-prichetnogo-do-nepravdivogo-povdomlennya.html

Для безпосереднього переміщення транспорту через митницю були залучені водії з різних областей України. Окрім цього, деякі авто ввозив керівник одного з благодійних фондів Львівщини, - 59-річний мешканець Шептицького району, який знав, що вони не потраплять до підрозділів ЗСУ.

В Україну авто завозили з позначкою в техпаспорті «Гуманітарна допомога. Продаж заборонено». Однак надалі їх зберігали на автомайданчику в Умані, де покупці могли оглянути машини. Продаж здійснював організатор за готівку, а транспорт отримували особи, які не мають права користуватися гуманітарними авто.

Для активного просування незаконного бізнесу чоловік рекламував машини у соцмережах. Якщо автомобілі не вдавалося продати через технічний стан, то їх розбирали та реалізовували як запчастини. За це відповідав спільник – 34-річний житель Коломийського району.

Протиправну діяльність припинено після фіксації чергового продажу автомобіля за 9 500 доларів США.

Під час обшуків за місцями проживання учасників схеми та у місцях зберігання транспорту вилучено чотири автомобілі «KIA», майже 3 млн грн готівки та інші докази. Вартість вилучених авто становить понад 1,3 млн грн.

Слідчі дії тривають. Встановлюються всі причетні особи.

Досудове розслідування – ТУ БЕБ у Львівській області, оперативний супровід – 6 прикордонний Волинський загін ДПС України, Управління стратегічних розслідувань у Волинській області ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:05
Від початку 2026 року сервісні центри МВС надали понад ...
Вчора 19:05
ДПС разом зі Світовим банком продовжує цифрову трансфор ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів зустріч з Міністром закордонних сп ...
Вчора 19:04
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Міністром з ...
Вчора 19:03
До 18 тис. доларів за «вирішення» питань із ТЦК та виїз ...
06 липня 17:24
Вибір меблів для маленької квартири: як візуально розши ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення