Прокурори Донеччини повідомили про підозру 16 чоловікам, які воювали у складі окупаційних формувань

22.12 20:36    
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури 16 мешканцям Донеччини та АР Крим повідомлено про підозру у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. ч. 1, 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Шестеро підозрюваних добровільно приєднались до нзф «днр» у період 2014-2022 років, а інші десятеро доєднались до окупантів вже під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Чоловіки обійняли посади командирів взводу та відділення, стрільців, водія-механіка, кулеметника, вогнеметника й навідника. Троє з них вступили до батальйону «беркут», що діяв у складі окупаційних військ.

Читайте по темі: За матеріалами СБУ 10 років тюрми отримав агент рф, який займався підпалами об'єктів Укрзалізниці на Житомирщині - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/233430-za-materalami-sbu-10-rokv-tyurmi-otrimav-agent-rf-yakiy-zaymavsya-pdpalami-obyektv-ukrzalznic-na-zhitomirschin.html

Воюючи проти сил оборони на Харківщині та Донеччині, підозрювані брали участь у штурмах, чергували на блокпостах, охороняли та облаштовували бойові позиції, виконували господарські роботи, а також доставляли боєприпаси на передову, ремонтували військову техніку й зводили фортифікаційні споруди.

Впродовж серпня-листопада 2025 року їх затримали українські військовослужбовці на Покровському напрямку.

Максимальне покарання — довічне ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскація майна.

Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:25
Організував схему незаконного переправлення військовосл ...
Вчора 21:24
У потягу з вантажем котунів відкопали сигарети
Вчора 21:23
«Швидка допомога» до кордону: на Буковині прикордонники ...
Вчора 21:23
Нацполіція заблокувала канал незаконного постачання збр ...
Вчора 21:22
На Полтавщині поліція встановлює обставини ДТП за участ ...
23 лютого 23:04
Стеклянные перегородки для душа: гармония дизайна и удо ...
23 лютого 22:59
Ремонт и обслуживание компьютерной техники в Днепре: по ...
21 лютого 00:25
Порівняння дохідності від оренди в популярних мегаполіс ...
19 лютого 21:03
Регіональні сайти новин: особливості та актуальність
09 лютого 19:11
Холодильне обладнання - стратегічна інвестиція для бізн ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення